Як виростити великої садову суницю. Як визначити південно захід грядки на дачі.

Коли люди бачать в супермаркетах заморожену садову суницю, то нерідко дивуються її розмірам: ягоди, як правило, неймовірно великі. Можливо, вони вирощені з використанням стимуляторів росту. Але ж і на колгоспних ринках в червні-липні можна бачити в продажі такі ж великі ягоди, отримані садівниками-аматорами. Значить, можна в умовах середньої смуги Росії виростити велику садову суницю? Відповідь однозначна - так, треба лише знати деякі секрети і докласти певних зусиль.
Вам знадобиться
  • - доломітове борошно;
  • - великий річковий пісок.
Інструкція
1
Перед зимівлею проведіть легку підгодівлю. На 1 кв. метр посадок достатньо внести 1 стакан муки доломітового. Якщо грядки затягнуло бур'янами, просапайте їх. Підсипте під кущики суниці землі на висоту приблизно 3 см. Склад яку підсипають грунту може бути будь-який, не обов'язково поживний.
2
Ранньою весною видаліть сухе листя і зніміть той шар землі, який ви підсипали під рослини восени. Тим самим ви зменшите кількість шкідників, що перезимували на грядках. Крім того, під сонячними променями швидше прогріється коренева система. Внесіть на 1 кв. метр плантації 1 склянка деревної золи. Прорихліте міжряддя на глибину 5-7 см (безпосередньо під кущиками землю перекопувати не треба). Можете посипати і грядки, і міжряддя невеликим шаром крупного річкового піску, він не дасть розвиватися таким шкідників, як слимаки, равлики, стоноги.
3
У міру появи молодого листя старі видаляйте. Можете прибрати їх повністю: менше старого листя - менше шкідників і хвороб.
4
Рання весна - найкращий час для проведення першого підживлення. Розведіть в 10 л води 1 столову ложку сечовини і полийте грядки з розрахунку 0,5 л на кожен кущик суниці. Сечовину можете замінити рідким гуматом натрію (також 1 ст. Л. На відро води).
5
Другу підгодівлю проведіть перед початком цвітіння. Розведіть в 10 л води 1 ст. ложку органіки (наприклад, добриво «Ягідка») і 1 ч. ложку сульфату калію. Ретельно перемішайте і полийте грядки (під кожну рослину 0,5 л).
6
Безжально видаліть перші квіти суниці. Краще, якщо ви не просто пріщіпнете цветонос, а зріжете його гострим ножем або секатором біля самої основи. Наступні квітки залишайте, але не більше 4-5 квітконосів на один кущик. Таким чином, рослина не ослабне, і плоди будуть великими. У міру дозрівання ягоди зривайте відразу, щоб вони не затримували розвиток інших.
7
Видаляйте вуса, вони сильно послаблюють рослини. Вуса висмикуйте (ви можете травмувати й саме рослинка, і його коріння), а обрізайте. Не кидайте їх тут же на грядці - при першому ж дощі вони пустять корінці. Якщо ви вирішили зберегти вуса в цілях подальшого розмноження, залишайте не більше одного втечі на один кущ. Першою розетці (самій ближній до кустику) дайте вкоренитися, решта обріжте.
8
Чи не заливайте грядки водою, поливайте їх у міру підсихання ґрунту. Зайва волога може розмити коріння, а також ущільнити землю, що перекриє доступ кисню до коренів.
9
Коли збір врожаю закінчений, проведіть третю підгодівлю (не пізніше 10-15 серпня). У 10 л води розведіть 1 ст. ложку нітрофоски, 1 ч. ложку органічного добрива «Ягідка» та 1 ст. ложку деревної золи. Полийте суницю з розрахунку 1 літр на кожен кущ. Завдяки третьої підгодівлі відбувається закладка квіткових бруньок врожаю майбутнього сезону.
Зверніть увагу
Найбагатший врожай і найбільші ягоди отримують на 2-й рік після посадки кущів. Після трьох років ви вже навряд чи досягнете великих плодів зі своєю плантації, незважаючи на рясні підгодівлі. Тому на 3-й рік залишайте вуса для розмноження на найсильніших рослинах із найсмачнішими і великими ягодамі.Залог великих ягід криється не тільки в правильному догляді, але і в особливостях ґрунту, і в місці розташування грядок. Суниця любить слабокислі, суглинні і супіщані грунти (на холодній глинистої без окультурення вона не дасть великих плодів), а розташовувати грядки (плантації) краще на рівних південно-західних ділянках. Схили (у тому числі південні) і низини не підійдуть, якщо ви плануєте добиватися хорошого врожаю.