Як відремонтувати замок.

Замок типу блискавка - це популярна і дуже зручна застібка, яка, на жаль, часто виходить з ладу. А ламається зазвичай частина, яка розташовується внизу і вставляється у відповідну частину, в якій і фіксується. Часто блискавка ламається на практично нових дитячих речах. Діти часто смикають за блискавку, чому вона і ламається. Деякі мами просто зашивають нижню частину замку, але куртку доводиться після цього одягати через голову. Дорослої дитини в такій куртці в школу вже не відправити - засоромився. Що ж робити? Лагодити.
Інструкція
1
Спочатку роздобудьте шматок нержавійки, з якої буде виготовлятися необхідна для вас деталь. Крім цього вам знадобиться Скрепочка і суперклей.
2
Тепер беріться за створення основної частини, яку можна вирізати за розмірами з підходящого шматка нержавіючої сталі або лудженої жерсті, яку можна взяти з консервної баночки з-під згущеного молока. Потім поверніть вирізаний шматочок.
3
Цей шматочок повинен вільно заходити в частину замку, що переміщається і добре фиксируемую в нижній частині. Тепер випробуйте застебнути замок. Руками це зробити складно, але можна. Для цього «собачку» потрібно стискати великим і вказівним пальцями з обох сторін і обережно, але з силою витягати вгору буквально по зубчику.
4
Після цього прикладіть приготовлену залізяку з внутрішньої сторони вашого замку і посадіть її на суперклей. Спробуйте розстебнути замок. Якщо ви грамотно все зробили, замок расстегнется. Хоча по початку замок може затягуватися із зусиллям, поки залізяка ще не притерлася. У вас вийшло розстебнути замок. Що ж, замок тепер працює, але це ще не все.
5
Тепер ви повинні посилити наявну конструкцію. Просвердлите для цього два невеликих отвори і в них вставте скобу, яку ви завбачливо зробили з канцелярської скріпки. Остаточно перевірте роботу блискавки. Щоб замок працював добре, змастіть його стеарином або парафіном (достатньо взяти звичайну воскову свічку) або просто милом.
Напевно, багато хто з вас зіштовхувалися з неприємністю, коли замок-блискавка на улюбленій куртці з якихось причин ламався. Може бути, вам захочеться змінити блискавку , щоб не довелося змінювати саму куртку, проте краще з цим не поспішати. Адже замок можна полагодити. І при цьому не доведеться нічого розпорювати. Полагодити блискавку на куртці можна кількома способами.
Інструкція
1
Якщо блискавка розходиться, не маючи при цьому жодних видимих пошкоджень, значить, все справа напевно в полозах бігунка, змикається ланки замка. Щоб вирішити цю проблему, роздобудьте плоскогубці і манікюрні ножиці (можна шило).
2
Вам потрібно за допомогою ножиць або шила видалити обмежувальну скобу зверху блискавки і зняти бігунок. Знявши обмежувальну скобу, витягнете бігунок, після чого знайдіть обмежувальні полози. Потім акуратно підібгайте бігунок за допомогою плоскогубців і починайте їх зводити один до одного. Тільки не перестарайтеся з натиском. Трохи збільшуючи натиск, щоразу перевіряйте його достатність, надягаючи бігунок. Пам'ятайте: перестаравшись, ви навряд чи зможете розігнути полози назад без їх поломки.
3
Йдемо далі. Якщо замок цілий, а бігунок у вас тріснув або зовсім розсипався, зніміть його з блискавки. Запам'ятайте номер бігунка, щоб в магазині тканин купити точно такий же. Радимо вам також купити ще кілька бігунків про запас. Хіба мало, раптом бігунок знову прийде в непридатність.
4
А що ж робити, якщо входи до блискавку сильно пошарпалися або якимось чином вирвалося кілька ланок? Тут доведеться довіритися професіоналам, бо в домашніх умовах виготовити і вставити ланки назад у замок - справа дуже і дуже клопітка. Та й взагалі, не так уже й дорого коштує блискавка, щоб ходити з нею, поки вона зовсім не розвалиться. Так що віднесіть улюблену куртку в ательє, що займається пошиттям і ремонтом одягу. Заплатити вам доведеться близько 100-500 рублів. Все залежить від потерпілого предмета одягу.