Як діагностувати артрит суглобів.

Зв'язок між суглобами в організмі не викликає сумніву. Якщо біль в одному є наслідком травми або перенапруги, то другий хворіти не буде. Якщо ж ви відчуваєте біль в декількох суглобах одночасно, можливо, у вас артрит.
Інструкція
1
Існує дві основні форми артриту. Розпізнати ревматоїдний артрит можна по невисокій температурі, слабкості, недокрів'я, постійного болю і набряклим і деформованим суглобам. При цій формі зазначається загальна слабкість, стан організму дуже погане. Цей вид артриту, будучи аутоімунним захворюванням, яке вражає весь організм, сильно його послаблює.
2
При другій формі артритів, яку називають остеоартритом, також спостерігаються болі, але симптоми відрізняються від першої форми. Такого загального дискомфорту, як при ревматоїдному артриті, не спостерігається. Суглоби не так деформуються. Біль вражає певний суглоб, звужуючись до одного місця. Частіше схильні до поразки ті суглоби, які багато рухаються, несучи велике навантаження. До них відносяться тазостегнові, колінні суглоби, а також суглоби спини.
3
Однією з ознак ревматоїдного артриту є болі в зап'ясті, а ось болю в колінах або стегнах, швидше за все, сигналізують про розвиток остеоартриту. Набряки і болі в суглобах рук і ступень є ознаками ревматоїдного артриту. Якщо до цих симптомів приєднується запалення очей і з'являються виділення з сечовипускального каналу, таке захворювання називається реактивним артритом або синдромом Рейтера. Зустрічається це аутоімунне захворювання в більшості випадків у молодих чоловіків, як реакція на захворювання, які передаються статевим шляхом.
4
Говорити про ревматоїдному артриті можна в тому випадку, якщо вам від 20 до 45 років, ви - жінка і у вас одночасно набрякли і болять кілька суглобів, розташованих симетрично. Остеоартрит характеризується подібними симптомами у людей, яким більше 40.
5
Всі перераховані вище симптоми, включаючи ваш стать і вік, допомагають дуже приблизно визначити наявність такого захворювання, як артрит. Тільки повне обстеження в лабораторних умовах, проведеним фахівцем, дають можливість постановки точного діагнозу. Докладно описавши всі симптоми і надавши відомості про попередні захворюваннях, ви істотно полегшите лікаря його задачу по встановленню правильного діагнозу.