Навіщо потрібна вища освіта.

Освіта, одержуване в середній школі, дозволяє людині отримати той мінімум загальних знань в різних галузях природничих і гуманітарних наук, який дозволить йому вважатися грамотною людиною. Але рівень і обсяг цих знань не дозволяє говорити про його освіченості. Цей обсяг недостатній і для того, щоб стати висококласним інженером або фахівцем-гуманітарієм.
Високий рівень розвитку науки і техніки, зрослі обсяги інформації не дозволяють звичайній людині, що не генію, стати висококласним фахівцем у кількох областях знань. Для більшості людей стає можливим отримати тільки одного разу той обсяг знань, який необхідний для вивчення того чи іншого предмета, тієї чи іншої професії. Тобто переважна більшість дипломованих фахівців має тільки одну вищу освіту, але й цього їм цілком достатньо для самореалізації в жізні.Только маючи ті знання, які можна отримати в вузі, ви можете говорити про те, що досить добре знаєте теорію вашої професійної діяльності, щоб вважатися висококласним фахівцем. Тільки спеціальні знання з предмета, який став вашою професією, роблять вас професіоналом високої кваліфікації, інженером, лікарем або ученим.Висшее освіта дає людині не тільки необхідний обсяг спеціальних знань у тій чи іншій галузі науки, техніки, літератури, мистецтва, а й інші, не менш важливі навички. Під час навчання у вузі, ви отримуєте додаткові знання в суміжних областях, без яких сьогодні не обійтися жодному дійсно грамотному і освіченій людині. У вузах студенти всіх спеціальностей вивчають інформатику, філософію і культуру, основи права, іноземні мови та економіку. Але, найголовніше, під час навчання, людина отримує навички роботи в інформаційному полі. У вузі він вчитися працювати з літературою, організовувати пошук необхідних для роботи джерел знань, обробляти їх, аналізувати і робити висновки з того, що він дізнався. Сучасні комп'ютерні технології і можливості інтернету тільки розширили той простір знань, яке доступне студентам і випускникам вузов.Можно сказати, що вища освіта - це інший якісний рівень сприйняття інформації, який відрізняє випускника вузу від випускника школи. Це сходинка, з якої думаюча людина може продовжити свою подальшу освіту в обраній професійній сфері та суміжних з нею областях знань, які йому знадобляться для подальшого зростання і самовдосконалення.
Вища освіта сьогодні не рідкість, практично кожен школяр після закінчення 11 класу йде вчитися у вищий навчальний заклад. Хтось робить це усвідомлено, бажаючи отримати певну професію, а хтось іде до ВНЗ, не замислюючись про те, наскільки йому це потрібно і важливо.

Нові знання

Вищий навчальний заклад - це, в першу чергу, джерело нових знань, які неможливо отримати в школі. Безумовно, будь-які знання можна черпати з відповідних вашим запитам книг, проте ніякі книги не замінять спілкування і взаємодією з викладачем, здатним роз'яснити незрозумілі моменти і передати досвід, накопичений їм багаторічною працею. Крім того, перші курси практично всіх факультетів є загальноосвітніми і включають в себе такі предмети, як філософія, історія, психологія, соціологія і т.д. Розвиток інтелекту ще нікому не заважало, тим більше що начитаність і освіченість сьогодні у великій ціні.

Робота за фахом

Якщо ви визначилися в тому, чим хочете займатися протягом хоча б значної частини свого життя, то найкращий спосіб рано чи пізно знайти підходящу роботу - це піти вчитися до ВНЗ. Деякі професії не вимагають вищої освіти, проте влаштуватися працювати вчителем, лікарем або інженером без відповідного диплома не вийде. Є сенс здобувати вищу освіту навіть у тому випадку, якщо ви не підете працювати за фахом. Зазираючи в майбутнє, можна розгледіти ситуації, в яких диплом стане в нагоді і забезпечить вас роботою, а отже, і засобами для існування. Тому якщо є час і можливість, краще поступити до ВНЗ, максимально підібравши спеціальність згідно власним знанням та інтересам.

Престиж

Як правило, більшість абітурієнтів йдуть вчитися не на той факультет, який їм дійсно цікавий, а намагаються поступити куди завгодно, лише б зуміти скласти вступні іспити. Якщо прохідний бал дозволяє вчитися за рахунок державних коштів, то це вважається великим везінням, і спеціальність вже значення не має. Чому такий безвідповідальний вибір майбутньої діяльності здійснює більшість молоді, тільки що закінчила школу? Справа в тому, що найбільше значення в сучасному суспільстві має власне наявність диплома. Якщо переглянути оголошення про вакансії, можна помітити дивну річ: вища освіта потрібна і водієві автобуса, і продавцеві, і мийнику вікон, і навіть звичайному двірнику. Сьогодні усталилася думка про те, що хороший працівник обов'язково повинен бути утворений, а людина без вищої освіти не варто ні хорошої роботи, ні пристойної зарплати. На жаль, саме престиж, закріплений за отриманням диплома, досі зумовлює появу тисяч бажаючих вступити до вищих навчальних закладів, хоч більшість із студентів не мають бажання вчитися.