Як зробити тандир. Тандир зроби сам.

Тандир або тандур - це східна керамічна піч-жаровня. Унікальність тандиру полягає в тому, що в ньому відбувається природне накопичення енергії вогню. В тандирі готуються різноманітні страви з м'яса, птиці, риби, овочів, а також східна випічка і коржики.
Вам знадобиться
  • Дерев'яна бочка
  • Глина
  • Пісок
  • Овеча шерсть
  • Соняшникова олія (рафінована)
  • Лампи розжарювання на керамічних патронах
Інструкція
1
Потрібно взяти дерев'яну бочку трохи меншого розміру, ніж планується тандир. Зверніть увагу на щільність одягання металевих обручів на бочці. Обручі повинні бути одягнені нещільно, але і не спадати. Після цього в бочку треба налити воду, щоб дерево розбухла.
2
Після цього потрібно приготувати глиняний розчин, з якого буде лепіться сам тандир: глина шамотна (необпаленої) - 1 частина, пісок шамотна (обпалений) - 2 частини. Також в розчин потрібно додати овечу вовну, попередньо порізану довжиною 10-15 мм.
3
Щойно бочка розбухне, з неї треба вилити воду. Потім перевернути і просушити. Після просушки бочка намазується зсередини рослинним соняшниковою олією для просочення. Нехай відкрита промаслена бочка стоїть ніч.
4
Потім починаємо ліпити тандир з розчину, приготованого заздалегідь. Потрібно намазувати густий розчин шаром 2-3 см на внутрішні стінки, щільно утрамбовувати. Обов'язково потрібно розгладити внутрішні неровності.Затем потрібно заузить горловину тандира, щоб тепло не йшло з нього.
5
Тепер тандир потрібно висушити в добре провітрюваному сухому приміщенні. Це можна зробити за допомогою декількох ламп розжарювання (обов'язково на керамічних патронах). Потужність ламп залежить від величини тандиру. Сушити треба в добре провітрюваному сухому приміщенні, можна і на сонці. Деревина в процесі сушки буде відшаровуватися від глиняного тандиру. На сушку йде приблизно 7-10 діб.
6
Після просушування потрібно зняти обручі з дерев'яної бочки і вийняти дерев'яні елементи бочки. Потім тандир встановлюється на шар піску і в нього закладаються дрова. Потім тандир топиться поступово, протягом 4-6 годин невеликими порціями дров.
7
Завершальний випал тандиру робиться так. Потрібно прикрити горловину тандира кришкою, в якій повинно бути відкрито димове отвір, і потім всередині розпалюється вогонь. Тандир попередньо прогрівається, а потім вогонь збільшується до дуже сильного.
8
Після завершення випалу тандир повинен повільно охолонути, а потім його потрібно змонтувати в вертикальному або в горизонтальному положенні. Зовні тандир краще утеплити фетром або ватою, а потім обкласти цеглою.
Зверніть увагу
На розпечений тандир ні в якому разі не можна лити воду.
Корисна порада
Для краси тандир можна облицювати зовні керамічної глазурованої плиткою або шматочками різнобарвною плитки.