Як встановити добори. додавання доборов після установки дверей.

На превеликий наш жаль, типові квартири не завжди нам дозволяють реалізувати найсміливіші дизайнерські задумки для перероблення інтер'єру за власним смаком. Так ми практично нічого не можемо зробити зі стінами або з дверними отворами. Хоча поправити ситуацію можна, якщо серйозно за неї взятися, тим більше що на нинішній день придумано безліч способів облаштування власної квартири або приватного будинку. Давайте подивимося, що можна зробити з дверними отворами.
Інструкція
1
Вирішивши поміняти в будинку міжкімнатні двері, ви можете зіткнутися лицем до лиця з проблемою, суть якої полягає в тому, що стандартні прорізи підходять лише для стандартних дверей. Ще буває ситуація, коли стандартна дверна коробка не збігається зі стінами в квартирі по товщині. Ви можете закрити зазор монтажною піною, а потім довго і нудно покривати штукатуркою відкоси отвору. Але краще зробити все набагато простіше. Скористайтеся добором (расширителями), що збільшують розміри дверної коробки.
2
Добори - це панелі, які мають товщину від 5 до 400 мм, а на замовлення можна зробити добори ще більших розмірів. Вони бувають вертикальними і горизонтальними. Добори облагородять зовнішній вигляд дверного отвору, надаючи монолітність всієї конструкції, а також значно полегшать процес ремонту. Кольором їх потрібно підбирати тим же, що і ваші двері з дверною коробкою
3
Матеріал, з якого виготовляється добор, може бути різним: ДВП, МДФ, масив деревини хвойних дерев плюс покриття з шпону (натурального або штучного).
4
Встановлювати добори нескладно. Якщо у вас є спеціальні пази в дверній коробці, ви можете сміливо брати добор з планкою шириною 10 мм. А ось у випадку з беспазовим дверними коробками підійдуть будь по ширині добірні планки. Добори зазвичай кріпляться з одного боку двері. Хоча бувають ситуації, коли коробку необхідно «нарощувати» з двох сторін.
5
Установка доборів може здійснюватися перед початком монтажу двері. Для цього достатньо прикрутити добори до зворотної сторони дверної коробки. А якщо добори монтуються на вже встановлену двері, потрібно просвердлити наскрізь доборную панель і закріпити сам добор до дверної коробки саморезом через пророблений отвір. Колі зробити це не дозволяє ширина отвору, Спробуйте прибити рейку з відступом від краю дверної коробки. Правда, в цьому випадку може зазор з'явитися. Але його неважко замазати герметиком.
6
Горизонтальні добори встановлюються після вертикальних, поверх них. Після цього ви можете займатися лиштвами. Установка доборів - справа не дуже складна, але кропітка. Так для установки доборов всього лише на одну двері потрібно кілька годин.
7
Якщо є бажання, ви можете самі виготовити добори. Просто виріжте для цього панелі потрібних розмірів, зафарбуйте їх точно за кольором двері. Якщо стіни у вас не дуже рівні, зробіть доборную панель з невеликим ухилом. Тоді ви і стіни візуально вирівняєте.
Зверніть увагу
Добори. На жаль, типові квартири, в яких ми з вами живемо, не завжди дозволяють повною мірою розгорнути свою фантазію, і зробити інтер'єр по своєму смаку. Це стосується практично всього - від стін до дверних прорізів. А можна скористатися добором (расширителями), які збільшують розмір дверної коробки.
Корисна порада
Звідси випливає, що добори на двері потрібно встановлювати тільки з протилежного, внутрішньої сторони дверного блоку. Так, двері з широким доборо, як правило, розорюється не більше ніж на 90 о (див. Рис). Ця обставина не має значення, коли дверний отвір знаходиться в кутку кімнати, і двері відкриваються на стіну розташовану перпендикулярно до площини дверей.