Як розрахувати діод.

Під час розрахунку схеми блоку живлення важливо правильно розрахувати параметри встановлюваних в нього діодів. Слід брати в розрахунок максимальна напруга діода, максимальний струм діода, а також потужність розсіювання діодів, за якою розраховуються їх радіатори.
Вам знадобиться
  • - довідник по напівпровідникових діодів;
  • - калькулятор;
  • - аркуш паперу;
  • - ручка.
Інструкція
1
Визначте основні параметри майбутнього випрямляча: вихідна напруга (визначається напругою трансформатора і конструкцією випрямляча) і розвивається потужність, за якою розрахуйте необхідний максимальний струм діодів. Для цього розділіть величину необхідної потужності на величину діючої напруги при максимальному навантаженні. Отримайте розрахункову величину максимального струму, що йде через випрямляч.
2
Визначте, за якою схемою будете виготовляти випрямляч - однополуперіодний (четвертьмост), двохполуперіодний (напівміст з середньою крапкою), двохполуперіодний повний міст. Кожна схема має своїми перевагами і недоліками.
3
В однополуперіодний (четвертьмост) випрямляч встановіть один діод, такий випрямляч вимагає менше місця. При розрахунку максимального струму діода майте на увазі, що весь навантаження струм йде через нього. Паспортна величина струму (за довідником) повинна перевищувати розрахункову величину максимального струму на 30%.
4
В двохполуперіодний випрямляч з середньою точкою встановіть 2 діода. В такому випрямлячі ток йде поперемінно через обидва діода. Але така схема випрямляча вимагає наявності спеціального трансформатора з відведенням від середини вторинної обмотки.
5
В двохполуперіодний випрямляч (повний міст) встановіть 4 діода. Ця схема видає струм з подвоєною частотою пульсацій, яку потім легше зменшити з допомогою сглаживающего конденсатора або стабілізатора.
6
У всіх випадках паспортне напругу діодів повинно в 2 рази перевищувати максимальну напругу на виході випрямляча. Такий запас по напрузі робіть через те, що при нагріванні напруга пробою діодів зменшується.
7
Визначте за довідником максимальний струм застосованого вами діода, при якому він може працювати без радіатора. Якщо у вашому випрямлячі через діод буде йти більший струм, встановіть його на радіатор. Величину радіатора визначайте в залежності від його конструкції і матеріалу, з якого він буде зроблений.