Що таке клімат.

Клімат - це характерний для певної місцевості режим погоди, який обумовлений географічним положенням зазначеної зони. Клімат - це загальне визначення, що включає в себе сукупність погоди в певні місяці і тижні.
Інструкція
1
Особливості клімату кожної зони вивчають десятиліттями. Але навіть такий підхід не дозволяє точно визначити стан погоди в наступному році. У зв'язку з активним антропогенним впливом клімат деякі регіонів постійно змінюється. Дуже важливо розуміти, що одноразова зміна погоди не є показником зміни клімату в цілому. Тобто дуже єдине спекотне літо не характеризує потепління клімату, а лише є винятком із правил. Одночасно з цим, певні погодні зміни, повторювані кілька років поспіль, можна віднести до змін кліматичних умов даного регіону.
2
В даний час прийнято використовувати класифікацію клімату, запропоновану російським ученим Кеппен. Основними параметрами визначення клімату в даному випадку є температурний режим і ступінь зволоження. В даній класифікації розглядаються одинадцять типів клімату, властиві восьми кліматичним поясам.
3
Кліматичний пояс - сума географічних областей з більш-менш схожими кліматичними умовами. Типи клімату сильно змінюються за широтою, починаючи від екваторіальної зони. Варто відзначити, що це не єдиний фактор, який впливає на кліматичні умови. Близькість морів і океанів і наявність певних специфік географічного будови місцевості можуть чинити величезний вплив на особливості клімату.
4
Зміни клімату окремих зон можуть бути викликані цілим рядом факторів. Найбільш поширені з них це: сонячна активність, зміни стану земного ядра, виділення газів з надр Землі, антропогенні фактори (діяльність людини) і землетрусу. Варто відзначити, що вплив людини виявляється не тільки шляхом зміни особливостей ландшафту. Постійне локальне руйнування озонового шару може стати причиною різкої зміни клімату.