Що таке повінь.

Повінь - це затоплення території, спричинене природними або техногенними факторами. Зазвичай причиною повені є підвищення рівня води в природних водоймах.
Інструкція
1
Найчастіше повені виникають внаслідок рясних зливових дощів чи танення льодовиків. Іноді причиною повені може послужити затор русла річки, викликаний скупченням великої кількості льоду. Сильні вітрові потоки наганяють з моря воду, яка не встигає протікати через русло. Це викликає різке підвищення рівня води в певних зонах.
2
Повені в прибережних зонах, розташованих поблизу морів і океанів, можуть бути викликані підводними землетрусами. Зазвичай дані природні явища викликають цунамі - довгі хвилі, висота яких може досягати декількох сотень метрів. На території колишнього Радянського Союзу обширні повені спостерігалися на Волзі і Дніпрі.
3
Існує класифікація повеней. Типи цих явищ визначаються відповідно до причини їх вознікновенія.Зімой і на початку весни поширені заторні повені. Вони характеризуються різким короткочасним підйомом рівня води на невеликих ділянках. Іноді подібні повені призводять до сильних руйнувань. Нагінні повені можуть відбуватися в будь-який час року. Причинами їх виникнення є сильна вітрова активність і відсутність широкого каналу для відтоку води.
4
Найбільш руйнівні повені викликані проривом платин і дамб. Такі явища зустрічаються порівняно рідко, але саме вони призводять до людських жертв і великих руйнувань будівель та інфраструктури. Іноді такі повені можуть бути викликані аварійним скиданням води з водосховищ та землетрусами, які привели до прориву природною або штучною дамби.
5
У великих містах від повені страждають в основному дорожні покриття, підвальні приміщення і перші поверхи будівель. Для запобігання повеней створюються спеціальні водосховища й огороджувальні дамби.