Як навчитися вишивці гладдю.

Вишивка гладдю може виконуватися в декількох техніках, які мають між собою досить суттєві відмінності, але основи виконання всіх елементів для лічильної, незліченну і прорізний гладі (рішельє) однакові, відрізняються тільки деякі технічні нюанси.
Вам знадобиться
  • - нитки муліне;
  • - голки;
  • - пяльци;
  • - ножиці;
  • - тканина.
Інструкція
1
Гладдю в будь-якій техніці виконуються найчастіше рослинні візерунки або елементи, стилізовані під рослинні. Тому найчастіше використовується двостороння вільна гладь без настилу, в якій число ниток і стібків не підраховували заздалегідь - просто вишивальними стібками заповнюється контур малюнка, попередньо нанесений на тканину. При цьому стібки повинні лягати дуже щільно і паралельно один одному.
2
Елементи з нерівними контурами краще заповнювати косою гладдю, в якій стібки мають різну довжину - знаходяться на різних рівнях, а елементи округлої форми (нагадують плоди) виконуються прямий гладдю. І в тому, і в іншому випадку до початку заповнення малюнка його контур обов'язково повинен обшиватися швом «вперед голку». При виконанні будь-якого елементу все стібки повинні мати однакове щільне і рівномірне натягнення.
3
При заповненні малюнка великої площі краще використовувати шов «вприкреп». При цьому вишивальна нитка також проводиться від одного контура узору до протилежного, але через велику відстані її натяг виявляється несильним. Тому обов'язково потрібно закріплення основної нитки на декількох рівнях додатковим перпендикулярним стібком ниткою основного кольору.
4
Також можливий окремий стібок вишивки, яка не закріплюється перпендикулярними стібками, але надійна фіксація забезпечується за рахунок того, що голка і вишивальна нитка вколюють на відстані 1 мм від потрібного місця проколу, робиться невеликий стібок і нитка повертається до протилежного краю візерунка .
5
Також можливе виконання декоративної сітки, для якої нитка натягується швом «вперед голку» паралельними рядами на однаковій відстані між елементами сітки, а потім поверх першого викладається під прямим кутом другий шар гладі. Перетину стібків фіксуються дрібними перпендикулярними стібками (може використовуватися як нитка основного кольору, так і контрастна).
6
Гладь з настилом використовується для виконання об'ємних елементів. Для її вишивки нижній шар заповнюється щільними стібками ниткою більшого діаметра, а верхній шар вишивається ниткою потрібного діаметра і тону.
7
Прорізна гладь використовується для обшивання отворів в тканині, при цьому стібки вишиваються від центру отвору в сторони у вигляді розбіжних променів. Для акуратного виду вишивки кожен промінчик повинен мати однакову довжину.
Вишивання гладдю - ціле мистецтво, осягнути нюанси якого можна лише при тривалому його вивченні. Починати вишивку гладдю варто з найпростіших основних стібків «вперед голку». Завдяки існуванню різних видів гладі навіть за допомогою одного-двох типів стібка можна створити різноманітні візерунки.
Вам знадобиться
  • - тканина;
  • - нитки;
  • - голка;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Техніка виконання вишивки гладдю вибирається залежно від того, який візерунок повинен вийти в результаті. Для вишивання невеликих візерунків, найчастіше - рослинних, застосовують вільну двосторонню гладь без настилу. Вільної вона називається тому, що кількість ниток або стібків у візерунку не підраховували заздалегідь, вони наносяться безпосередньо на малюнок на тканині. Стібки розташовуються паралельно один одному і укладаються впритул. Листочки з нерівними контурами заповнюються косою гладдю (тобто стібки знаходяться на різних рівнях), а плоди - прямий. В обох випадках використовують шов «вперед голку». Нитка в результаті виявляється натягнута між протилежними краями контуру, заповнюючи всі його простір.
2
Щоб вишити гладдю велику площу, використовуйте техніку «вприкреп». Як і в попередньому випадку, нитка проводиться від одного краю малюнка до іншого. Але оскільки відстань виявляється більшим, в декількох місцях кожен стібок закріплюється додатковим, накладеним перпендикулярно.
3
Якщо стібки залишаються незакріпленими, такий вид гладі називається «верхошвом». При цьому голка з ниткою вводиться в протилежний край малюнка, виводиться збоку, в міліметрі від попереднього проколу і тільки потім знову повертається до протилежного контуру візерунка.
4
Далеко не завжди гладь покриває весь малюнок. Щоб прикрасити якусь його частину, можна зробити декоративну сітку. Швом «вперед голку» нитка натягується паралельними рядами на однаковій відстані, потім зверху викладається другий, перпендикулярний шар гладі. Місця перехрещення ниток в сітці закріплюються маленькими стібками - одним або декількома залежно від цілей рукодільниці.
5
Для додання малюнку обсягу використовується гладь з настилом. Фактично шов виконується так само, як і в перерахованих варіантах. Різниця полягає в тому, що попередньо малюнок заповнюється щільно укладеними стібками товстої нитки в один або кілька шарів. Потім перпендикулярно розташовуються стібки, що створюють декоративну поверхню вишивки.
6
Обшивання отворів в тканини називається прорізний гладдю . Стібки укладаються від центру дірочки в сторони і створюють розбіжні «промені». При створенні таких елементів важливо залишати однакове простір між верхніми кінцями стібків.
7
Нарешті, завершують вишивку штриховий гладдю . Звичайні стібки розташовуються на великій відстані один від одного і «пунктиром» різної довжини прикрашають малюнок.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=WogyoVvWesM
Зверніть увагу
Тут Вашій увазі представлена інформація з техніки - вишивання гладдю. Гладдю називається вишивка, при виконанні якої форми малюнка покриваються щільними стібками. Існує декілька видів гладі: щільна біла з настилом, легка без настилу, прорізна, російська гладь, тіньова і атласну шиття.
Корисна порада
Щоб навчитися основним прийомам вишивки гладдю, не потрібно великої навички і майстерності, в чому ви можете переконатися, прочитавши нижче перераховані види швів, що застосовуються у вишивці гладдю. Плоска гладь є двосторонньою, широко використовується в рослинних орнаментах для вишивання і широких, і вузьких візерунків.