Як діагностувати серцеве захворювання.

Зараз з'являється все більше людей, які страждають захворюваннями серцево-судинної системи. Причин цьому безліч: починаючи від неправильного харчування і закінчуючи поганою екологією. Якщо ви відчули біль в області серця - не поспішайте робити висновок, для діагностики захворювання зверніться до кардіолога.
Інструкція
1
Першими ознаками збою в серцево-судинній системі є біль, печіння в лівій частині грудей, задишка, рідкісний або, навпаки, прискорений пульс, безсоння, слабкість. При цих симптомів звернетеся до лікаря для подальшої діагностики та постановки захворювання.
2
Спочатку ви повинні зробити електрокардіограму (ЕКГ). За допомогою даного обстеження виявляються пороки, аритмія або брадикардія, інфаркт та інші патології. Щоб пройти дане обстеження - підготовка не потрібна. Головне - не пийте кави перед процедурою, не займайтеся фізичними навантаженнями.
3
Ще одне обстеження, яке вам призначить лікар - фонокардіографія. За допомогою неї діагностується робота серця і клапанного апарату. Будь-якої спеціальної підготовки не потрібно, але так само, як і у випадку ЕКГ, перед процедурою краще не вживати каву, міцний чай.
4
Також вам варто пройти ехокардіографію, тобто за допомогою ультразвуку обстежити серцеві м'язи. Дане обстеження абсолютно нешкідливе і використовується навіть при діагностиці серцевих захворювань у грудних дітей. Тривалість процедури варіюється від 20 до 40 хвилин.
5
У деяких випадках кардіологи призначають таке обстеження, як коронарографія. За допомогою неї перевіряються коронарні артерії і кровотік. Проводитися обстеження під місцевою анестезією, лікар проколює артерію на кінцівки (руці або нозі), вставляє туди трубку - катетер, який підводить до артерій. Далі пускається контрастна рідина, за рухом якої спостерігає лікар і робить знімки. Як правило, таку процедуру призначають у разі подальшої операції.
6
Існує таке обстеження, як тредміл-тест (ЕКГ з навантаженням). Проводиться процедура на біговій доріжці, людина робить фізичні навантаження, а в цей час датчик фіксує показники серця.
Гостра серцева недостатність проявляється різкими вираженими порушеннями життєдіяльності організму, які за відсутності кваліфікованої медичної допомоги та належного лікування створюють загрозу життю пацієнта. Виявлення причин і призначення терапії проводяться тільки в умовах реанімаційного відділення лікарні. Хронічна серцева недостатність розвивається поступово, і часто перші симптоми залишаються непоміченими.
Інструкція
1
Пацієнта з хворобами серця має насторожити виражена невідповідність між кількістю рідини, що надходить в організм з напоями та їжею і кількістю рідини, виділеної з сечею і потім - це призводить до збільшення навантаження на серце і провокує виникнення набряків.
2
Набряки при серцевій недостатності спочатку з'являються на ногах і поступово «піднімаються» вгору. Спочатку набряки виглядають як пастозність - при натисканні на шкіру нижніх кінцівок ямка дуже швидко, практично миттєво зникає. При прогресуванні застійної серцевої недостатності набряки стають постійними і при натисканні сліди залишаються дуже довго.
3
Для визначення схильності організму до набряків може проводитися тест з водним навантаженням - під наглядом лікаря підшкірно на внутрішній поверхні передпліччя вводиться 2-3 мл фізіологічного розчину і лікар спостерігає за зникненням папули. При відсутності схильності до набряків рідина повністю зникає з місця ін'єкції не раніше, ніж через 30-40 хвилин.
4
При прогресуванні недостатності серця пацієнти починають відзначати поява неприємних відчуттів з боку внутрішніх органів і систем. Хворі відзначають появу задишки, серцебиття, виникнення кашлю при знаходженні в горизонтальному положенні, поява тяжкості в черевній порожнині, зменшення переносимості фізичного навантаження. При цьому спочатку утрудняється діяльність, яка вимагає значних фізичних зусиль (це виявляється синюшностью шкіри і слизових, посинінням кінчиків пальців, носа і вух, почастішанням частоти серцевих скорочень, відчуттям нестачі повітря), а потім стають неможливими побутові навантаження.
5
У далеко зайшли стадіях серцевої недостатності порушуються процеси травлення і всмоктування їжі в кишечнику, виникають трофічні розлади і довгостроково незагойні рани на ногах, з'являється рідина в черевній порожнині (асцит), порожнини плеври (плеврит).
Зверніть увагу
Серцева недостатність являє собою комплекс симптомів, що виникають при ураженні серця і великих кровоносних судин. Причиною розвитку цієї недуги може бути ураження клапанного апарату серця, захворювання міокарда, що призводять до порушення насосної функції, хвороби перикарда, при яких обмежується рух серця. Що виникає порушення кровообігу, залежно від швидкості розвитку процесу, викликає гостру або хронічну серцеву недостатність.