Як скласти кошторис на ремонт.

Ремонт, як кажуть, те саме потопу. Стільки всього треба врахувати, коли ви вирішуєте відремонтувати квартиру. Але перше, з чого потрібно починати, - це грамотне планування. Перед тим, як бігти в магазин купувати шпалери і штукатурку, потрібно скласти кошторис на ремонт.
Інструкція
1
Складання кошторису - це одночасно технічний і творчий процес. Технічний з тієї точки зору, що для цього необхідні певний досвід, знання технологічних процесів, а також уміння визначати обсяги робіт. А творча частина кошторису втілюється в умінні правильно і неординарно поєднувати строгі ГОСТи, СНИП і т.д. підібрати сподобалися вам матеріали і їх застосувати. Крім цього потрібно визначитися, будете ви робити ремонт своїми силами або наймете бригаду підрядників.
2
Для початку потрібно визначитися з тим, який ремонт потрібен. Вивчивши стан квартири або будинку, необхідно визначитися з тим, які матеріали і види робіт дійсно необхідні, а які будуть зайвими. В ідеалі кошторис на ремонт квартири спочатку повинна містити в собі підсумкову суму витрат без будь-яких відступів від договору. Якщо ж з'являються якісь незаплановані витрати, значить, схема ремонту спочатку була визначена некоректно.
3
Розрахувати вартість робіт можна за такою схемою: із загального списку вибираються ті роботи, які будуть виконуватися, потім визначається обсяг робіт по кожній дії.
4
Далі зі списку матеріалів вибираються ті, які використовуватимуться. Наприклад, це можуть бути шпалери, штукатурка, профілі, карнизи, шпателі, куточки, стяжка, системи підігріву підлоги і т.д. Все залежно від того, що ви хочете бачити в своїй квартирі і якими зручностями розташовувати.
5
Паралельно зі списком необхідних матеріалів складається і прайс-лист на ці матеріали. Якщо їздити по будівельних ринків самостійно і купувати самим, то можна на матеріалах значно заощадити.
6
Щоб остаточно розрахувати остаточну схему, потрібно об'єднати потенційні витрати на роботи та вартість матеріалів. Підсумок і буде тією сумою, яку ви витратите на ремонт.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=pRY0mKn0wRI
Зверніть увагу
Зверніть увагу на те, кому ви довіряєте робити ремонт. Якщо ви наймаєте бригаду працівників, бажано, щоб вони вже мали позитивні рекомендації від ваших друзів або знайомих. І головне, якщо хто-небудь з членів бригади почне переконувати вас, що вам просто необхідно купити той чи інший предмет, нібито необхідний для ремонту - не піддавайтеся. Зрештою, не дарма ж ви вже склали кошторис, де врахували все те, що вам потрібно.
Корисна порада
На всякий випадок закладайте суму в кошторисі витрат хоча б на 10-15% більше. На випадок форс-мажору. Тоді в останній момент не доведеться бігати і шукати, де взяти кошти для закінчення ремонту.