Як асфальтувати дорогу.

На перший погляд укладка асфальту є досить простим заняттям. Але це так здається лише з боку. Так, укладати асфальт слід лише в суху погоду. Перед його укладанням необхідно очистити від бруду і розрівняти підставу. Під час асфальтування з гарячих сумішей повітря повинне бути прогрітий вище + 5оС навесні або влітку і вище + 10оС - восени. Але це ще не все нюанси. Читайте далі.
Інструкція
1
За 3-5 год до укладання підставу обробляють бітумом або бітумною емульсією. Якщо основа побудовано з оброблених в'яжучими органічними матеріалами або з свежеуложенного нижнього асфальтованого шару, обробляти його бітумом не потрібно. Щоб асфальт не мав швів, потрібен асфальтоукладальник, оснащений спеціальним обладнанням, що нагріває кромки покладених раніше смуг асфальту. Можна влаштовувати стик укладанням кромки по дошці.
2
Ущільнюється асфальт з теплових і гарячих сумішей в два ступені: спочатку асфальт попередньо ущільнюють, проїхавши по ньому 5-6 разів легким дорожнім катком зі швидкістю близько 2 км/ч. Потім підставу остаточно ущільнюють важким дорожнім катком, проходячи по ньому 4-5 разів зі швидкістю близько 5 км/ч.
3
Якщо на асфальтованому покритті перед катком не утворюються хвилі і не віддруковуються сліди від вальца, значить, асфальт заїздив успішно. Після пари проходів легким катком потрібно перевірити за допомогою триметрової рейки і шаблону поперечного ухилу рівність покриття. Слід встановлювати потрібну кількість проходів катком по одному місцю за допомогою пробної катки. Ущільнювати асфальт в місцях, недоступних для ковзанок, потрібно за допомогою гарячих металевих трамбовок.
4
Слід ущільнювати асфальт доти, поки сліди від ударів трамбуванням на поверхні покриття не зникнуть повністю. Влаштовуючи асфальтобетонне покриття, перевіряйте температуру суміші під час укладання і ущільнення, а також товщину і рівність укладеного асфальту. Не забувайте також про достатність ущільнення суміші, якості сполучення крайок асфальтових смуг, дотриманні проектних параметрів.
5
Як ви помітили, асфальтувати дорогу самостійно досить складно, але все ж ця задача здійсненна. А це означає, що задоволення від виконаної роботи ви отримаєте неймовірну. Таким чином, асфальтування доріг є частиною комплексного благоустрою території. Тому кінцевий результат залежить саме від якості укладеного полотна. Продуктивність і міцність дорого також залежить від якості техніки, яка у процесі укладання асфальту.