Як лікувати яблуні. Як лікувати стовбури яблунь на садових ділянках уфа.

Якщо ви турботливий садівник, значить, ви обстежуєте свої посадки регулярно і щосезону. Тоді ви вчасно можете помітити на яблунях таке захворювання, як гриб-трутовик, який виростає зазвичай в дуплах дерев. Деякі садівники-любителі вважають, що такий наріст захищає яблуньку, не даючи розширюватися дуплу, але це абсолютно невірно. Гриб розростається, викликаючи руйнування деревини і висмоктуючи соки з серцевини. Поки такий наріст один, деревце ще можна врятувати.
Вам знадобиться
  • - ніж, сокира, ножівка або бензопила;
  • - розчин мідного купоросу;
  • - садовий вар;
  • - коров'як і глина;
  • - нігрол, каніфоль, зола і віск;
  • - жорстка щітка;
Інструкція
1
Видаліть гриб. Якщо він вже одревеснелі, візьміть великий ніж, ножівку, топірець або навіть бензопилу. Доведеться порушити і здорову деревину, але трутовик треба прибрати повністю, до чистого місця.
2
Зачистіть рану ножем або скребком до здорової деревини так, щоб вийшла щодо гладка і рівна поверхня.
3
Продезінфікуйте рану. Для цього візьміть 5-відсотковий розчин мідного купоросу або креозоту і обробіть дупло. Потім ретельно замажте це місце. Можете зробити це олійною фарбою або садовим варом. А можете взяти нігрол, каніфоль, золу і віск у співвідношенні 10: 6: 3: 1, перемішати і замазати рану.
4
Є ще один (старовинний) варіант обробки рани. Замісіть замазку зі свіжого коров'яку і глини, взявши компоненти в рівних частинах. Гарненько все перемішайте. На 5 літрів такої суміші (піввідра) додайте 0,5 л готового розчину мідного купоросу (3-процентного). Промажьте пошкоджене місце приготовленою сумішшю.
5
Ви можете обробити засобом, який приготували для замазки рани, всі довколишні ділянки яблуні - стовбур і гілки (тільки перш розведіть його водою, зайва густота вже не знадобиться). Справа в тому, що ви можете відразу не помітити поширення гриба-трутовика по всьому деревцю, і такі профілактичні заходи попередять його проростання.
6
Однак просто нанести засіб на кору недостатньо. Треба попередньо підготувати поверхню. Для цього візьміть жорстку щітку (якщо дерево старе, і кора на ньому товста, можете використовувати металеву щітку або навіть шматок сітки-рабиці) і зчистіть зі ствола і гілок стару кору (без фанатизму, тільки верхній, як би омертвілий, шар). Після цього можете продовжити обробку.
7
Не забудьте по завершенні всіх робіт згребти граблями з-під яблуні стару кору і фрагменти гриба-трутовика і спалити на багатті. Це зробити необхідно в цілях знищення коконів і яєць різних шкідників, а також гифов (клітин) гриба.
Зверніть увагу
Є кілька різновидів грибів-трутовиків. Залежно від виду вони можуть бути білого, бурого або коричневого кольору, а також у смужечку, розлученнями, жорсткі, пухнасті, сухі, слизові і т.д. Заходи боротьби з усіма однакові.
Корисна порада
Досвідчені садівники кажуть, що якщо гриб-трутовик був великого розміру, то позбутися його вдасться лише на час. Справа в тому, що гіфи трутовика мають здатність глибоко проникати в деревину, що робить практично неможливим порятунок яблуні. Вона буде поступово згасати, спочатку знижуючи врожайність, потім стаючи кострубатою, покритої наростами і дуплами. Тому навіть якщо операція з видалення гриба пройшла успішно, варто подумати про заміну деревца.В майбутньому піклуйтеся про збереження плодових дерев - бережіть їх від механічних пошкоджень, счищайте загнившую кору, зашпаровуйте дупла і тріщини.