Як купити легковий причіп.

Причіп, згідно з правилами дорожнього руху - теж транспортний засіб, призначений для пересування в складі з механічним транспортним засобом, і не обладнане власним двигуном. Тому грунтовність і відповідальність при його покупці повинні бути такими ж, як і для будь-якого іншого транспортного засобу.
Інструкція
1
Перед покупкою причепа заздалегідь визначте коло завдань, який він повинен виконувати. Згідно з цими завданнями визначте вид необхідного вам причепа: універсальний або спеціального призначення. Універсальними причепами називаються такі моделі, за допомогою яких можна перевозити найрізноманітніші вантажі і людей. До універсальних відносяться також і причепи-дачі, туристичні та причепи для транспортування тварин. Моделі спеціального призначення призначені для строго певного виду вантажу. Наприклад, причіп для перевезення яхти.
2
Залежно від типу автомобіля-буксировщика, його характеристик і тяжкості перевезених вантажів зробіть вибір між легким і важким причепом. Легкі автомобільні причепи не повинні бути важче 750 кг. Важкі мають масу, що перевищує вказане значення. Всі важкі причепи зобов'язані оснащуватися власної гальмівною системою.
3
При виборі причепа звертайте увагу на відповідність його габаритів вашому гаражу і габаритам автомобіля-буксировщика. Якщо габарити причепа або причепа разом з вантажем перевищують по ширині автомобіль, встановіть на буксировщик виносні дзеркала заднього виду. Зверніть увагу на взаємозамінність покришок автомобіля-тягача і причепа. Однакові шини дозволять експлуатувати легковий автопоїзд з одним запасним колесом.
4
Завжди звертайте увагу на конструкцію підвіски причепа і його амортизатори. Згідно статистичним дослідженням найбільш надійними типами підвіски для легкового причепа є довгоходові пружинна, торсіонна або ресорна з амортизаторами гасіння коливань. У процесі подальшої експлуатації причепа стежте за своєчасною зміною мастила в підшипниках.
5
Переважна більшість причепів до легкових автомобілів оснащуються стандартизованими причіпними пристроями. Однак завжди стежте за якістю і надійністю замкового пристрою і фаркопа транспортного засобу-тягача. Конструкція зчіпного пристрою повинна відповідати технічним характеристикам тягача, його розмірам і здатності буксирувати важкі причепи. Також при зчепленні тягача і причепа не повинно бути різного роду люфтів і зазорів.
6
Багато причепи до легкових автомобілів розміщуються на основі зварної рами. Так як рама в причепі є головним силовим і вантажопідйомним елементом, при виборі причепа враховуйте товщину і перетин рами, якість зварних швів, міцність використовуваного металу.