Як навчати дитину в 4 роки.

Усі батьки мріють, щоб їх дитина навчився читати якомога швидше. По-перше, це допоможе мамам і татам викроїти побільше вільного часу. По-друге, як тільки малюк освоїть читання, його кругозір почне розвиватися в прискореному режимі.
Інструкція
1
Приступайте до навчання дитини читання у віці близько 4 років. Слід при цьому врахувати, наскільки розвинена його усне мовлення. Якщо малюк висловлюється розгорнутими пропозиціями і виразно чує кожен окремий звук в слові, час прийшов.
2
Не забувайте про індивідуальний ритмі освоєння нового матеріалу. Припустимо, дитина відмінно навчився висловлювати власні думки, і ви приступили до вивчення абетки, але не просуватися далі другої сторінки. В такому разі не зліться на малюка, а просто почекайте з процесом навчання. Цілком можливо, дитина психологічно не готовий до подібного роду навантажень.
3
«Буквар» (Н. С. Жукової) є одним з найбільш популярних методичних посібників, навчальних читанню. Побіжно ознайомившись із ним, ви неминуче зверніть увагу на два найважливіших гідності. По-перше, в основу посібника закладено чіткий принцип "від простого до складного". По-друге, книга розроблена саме для самостійного опрацювання, в нижній частині кожної сторінки даються цінні вказівки щодо того, на що саме варто звернути увагу батькам. Крім того, Жукова пропонує оригінальний метод навчання з'єднанню двох букв в один склад. Все слова (у тому числі в складі текстів) розбиті на склади, що значно спрощує процес читання.
4
Не менш якісним посібником є «Азбука» (О. Жукової). Даний автор випустив кілька барвистих навчальних книжок, які відрізняються досить своєрідною подачею матеріалу. Взяти хоча б «Азбуку для дівчаток» або «Азбуку для хлопчиків», що відрізняються особливим підходом до підбору дидактичного матеріалу, заснованому на статевої приналежності. Крім іншого, цьому ж автору належить і «Азбука для малюків з великими буквами», розрахована на дітей від 2 до 3 років. Знайомство з буквою починається з детального ознайомлення зі словом-символом. Слова підібрані з урахуванням повсякденних реалій, з якими стикається малюк. Далі починається процес деталізації: книга, кіт, жук ... Потім дитина знайомиться з дієсловами: спить, біжить, їсть ... Після чого ті ж слова складаються в речення, якому супроводжує відповідне зображення. Поступово вводяться завдання. Наприклад, дитині пропонується виліпити досліджувану букву з пластиліну або шматочка мотузки і т.п. Після «пальчикового» освоєння букви малюк вчиться її читати окремо, а потім в складах.
5
Існує і інша методика (Зайцева) з навчання дітей читання, заснована не на штудіюванні букварів, а на улюблену дитячу занятті - грі в кубики. Придбайте в спеціалізованому магазині набір заготовок, з яких вам належить склеїти кубики. Всі вони будуть відрізнятися один від одного. Серед них великі і маленькі, важкі і легкі, «залізні», «дерев'яні», «золоті». Одні дзвенять, інші гримлять, треті глухо постукують. Наприклад, «залізні» і «дерев'яні» кубики символізують глухі і дзвінкі приголосні. Дана методика поєднана не з вимовою, а з пропеванием звуків. Методика Зайцева хороша на певному етапі розвитку дитини, після неї необхідно переходити на книги, інакше він звикне орієнтуватися тільки по кубиках.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nS44-L6rhmY