Як купувати ювелірні прикраси.

До вибору ювелірної прикраси важливо поставитися з усією відповідальністю. Ювелірний виріб - це справжня коштовність, яку носять з непідробною гордістю, всім своїм виглядом показуючи, наскільки вона цінна. Тому воно повинно бути бездоганним.
Інструкція
1
При покупці ювелірної прикраси, потримайте його на долоні, пощупайте, спробуйте відчути його вагу. Якщо, раптом, воно вам здасться неправдоподібно легким, можливо причина криється в його пустотілості. Порожнисті вироби, як правило, більше схильні до пошкоджень. Якщо таке кільце або кулон погнеться - його навряд чи вдасться відновити.
2
Переконайтеся в наявності іменника і проби (именник наноситься зліва, проба - трохи правіше). Якщо именник відсутній - повинно бути клеймо типу «585», або «14к» або інші символи, які означають, що ювелірний виріб привезено з-за кордону і пройшло контроль Палати пробірного нагляду. Попросіть консультанта показати вам всі ці написи через лупу і розтлумачити їх значення.
3
Зверніть увагу на інкрустацію прикраси. Уважно розгляньте місце кріплення каменю і переконайтеся в його надійності. Якщо ви вирішите, що камінь закріплений досить сумлінно, перейдіть до вивчення бирки. Бажано розібратися в описі характеристик дорогоцінних каменів. У разі непорозуміння не соромтеся звернутися за роз'ясненнями до консультанта.
4
Запам'ятайте - будь-яке втручання в цілісність ювелірного виробу (зміна діаметра кільця, переробка замків сережок і т. П.) Обов'язково позначиться на його якості. Тому бажано спочатку зважити рішення про купівлю того чи іншого прикраси. Якщо ж воно все-таки запало вам в душу, а підходящого розміру немає - проконсультуйтеся з ювеліром або хоча б продавцем щодо доцільності переробки. Справа в тому, що іноді, через будь-яких елементів вироби, вставок або дизайну, коректування розміру не представляється можливою, а якщо можлива, то обов'язково «влетить вам у копієчку».
Зверніть увагу
За законом ви не маєте права повернути в магазин якісне ювелірну прикрасу. Якщо ж після його покупки ви виявили шлюб - продавці зобов'язані його обміняти. У тому ж випадку, коли виріб придбано дистанційно (по Інтернету, ТБ-магазину і т. Д.) - Його можна обміняти протягом семи днів.