Як зберігати кавун.

Смачний, стиглий, соковитий кавун, вінець річного фруктового і ягідного достатку! Як було б здорово подати на стіл у новорічну ніч цей солодкий шматочок спекотного літа.
Вам знадобиться
  • - пісок;
  • - мох;
  • - натуральна тканина або папір;
  • - глина або пакля;
  • - солома .
Інструкція
1
Для того щоб кавун зберігався якомога довше, необхідне дотримання деяких умов. Відібрані вами плоди не повинні мати пошкоджень, тріщин, плям і т.д. (Правда знайти такий кавун на ринку або в магазині непросто, точніше неможливо). Перестиглі ягоди для зберігання непридатні. Має значення і сорт. Гарні в цьому плані тільки кавуни пізніх сортів. Приміщення для зберігання необхідно продезінфікувати гашеним вапном або купоросом. Температура в ньому повинна витримуватися в межах від +3 до +8 градусів (в теплі кавун заграє або проросте), вологість - 80 - 85 відсотків (у сухому приміщенні він швидко стає млявим).
2
Існують різні способи зберігання. Найвідоміший - зберігання в піску - як зберігають, наприклад, овочі. У дерев'яний ящик насипте сухий пісок. Закопайте в нього кавун. Ящик встановіть в погребі.
3
Можна зберігати кавун у підвішеному стані. Обмотайте його тканиною або газетами, укладіть в сітку і підвісьте. Таким чином кавуни можуть зберігатися до 3 місяців.
4
Хороший спосіб - зберігання на моху. Мох повинен бути сухим. Заготовляють його влітку в суху сонячну погоду. Дно дерев'яного ящика викладіть товстим шаром моху, зверху покладіть кавун. Поставте ящик в льох.
5
Наступний спосіб - зберігання в деревному попелі. Насипте попіл в дерев'яну бочку або діжку, укладіть туди кавун. Зверху засипте його попелом. Бочку щільно укупорьте і помістіть в льох.
6
Ще один спосіб зберігання. Обмажте кавун глиною або обмотайте клоччям. Зберігайте в прохолодному приміщенні, наприклад, все в тому ж погребі.
7
Кавуни можна зберігати і просто на стелажах. Застеліть їх соломою і укладіть відібрані кавуни. Вони не повинні стикатися один з одним. Періодично оглядайте їх і перевертайте. При роботі користуйтеся рукавичками. Підтримуйте в приміщенні оптимальну температуру.