Як зробити саморобні снігоходи.

В іноземців Росія завжди асоціюється з горілкою, ведмедями і снігом. Робити горілку - кримінально карається, ведмеді і самі непогано розмножуються, а ось самостійно зробити снігохід варто спробувати. Робиться він досить просто, бензину споживає небагато, а задоволення від поїздки просто безцінна! Змайструвавши снігохід самостійно, можна взагалі не замислюватися про накатаних доріжках і роз'їжджати по цілині, прокладаючи свою дорогу на засніжених просторах.
Інструкція
1
Підготуйте необхідні матеріали. Вам знадобляться: старий, але працюючий мопед, трохи металобрухту, щоб зробити раму снігохода і зварювання. Також необхідно придбати готові лижі, але можна буде і самому виготовити з дюралі. Але пам'ятайте, що для зварювання дюралі звичайна сварка не підійде. Ті, хто каже, що підійде - нічого не розуміють. Варити доведеться аргоном.
2
Переробіть кріплення мотора під ширшу базу у снігохода. Тут можна впоратися за допомогою звичайних металевих куточків і дугового зварювання. Провідне колесо також можна зробити самостійно. Передача обертання - ланцюгова. Не старайтесь зробити великі грунтозацепи, тому як якщо в момент передачі газу під грунтозацепи вашого снігохода потрапить замерзлий грунт, то є ймовірність розриву ланцюга.
3
Виготовте глушник. Не обов'язково домагатися особливої якості зниження шуму, тому що, розсікаючи по сніговій рівнині, шумом двигуна вашого саморобного снігохода ведмедя ви так і так не розбудіть, а інші звірі побояться зв'язуватися з таким чудом.
4
Переробіть пускач від мопеда на ручний старт. Посудіть самі, в масивної зимового взуття неможливо запустити заводний важіль, смикаючи ногою. Так що для зручності і швидкого запуску краще користуватися ручним стартом.
5
Під сидіння зваріть ящик. Його добре використовуватиме для зберігання запасних частин та ключів, а також перевозити необхідні речі або брати з собою припаси, якщо ви любитель зимової риболовлі або тривалих поїздок. Також там корисно буде постійно тримати пляшку горілки на випадок, якщо порветься ланцюг. По всьому зрозуміло, що зробити снігохід власними руками досить просто. Залишається тільки лише побажати удачі співвітчизникам-самодельщикам, любителям покататися по неосяжних сніжним рівнин нашої Батьківщини!
Чистий морозне повітря, адреналін від швидкої їзди, можливість досягти природи, первозданної і далекою від цивілізації - все це може дати вам снігохід . Якщо у вас немає можливості купити новий снігохід , спробуйте зібрати його самостійно.
Вам знадобиться
  • - різні деталі від автомобіля «Запорожець», «Жигулі», ГАЗ-66, моторолера «Мураха», мотоцикла «ІЖ»;
  • - інструменти: зварювальний апарат, дриль, шуруповерт і т.д .;
  • - вмілі руки.
Інструкція
1
З фанерних листів (12 мм) зберіть корпус снігохід а, каркас зробіть з алюмінієвих куточків 15х15х2,5 мм. Для більшої герметичності фанерні листи приєднуйте до каркаса через прогумовану тканину.
2
Зваріть раму трансмісії з різних сталевих труб, квадратів і куточків. Передній бампер зробіть з куточка, пізніше до нього буде кріпитися болтами моторний відсік. Між швелерної балкою і бампером вварено перехідник, зігнутий у вигляді швелера із сталевого листа. На балку помістіть чотири майданчики для двигуна. Приварите кронштейни для гальмівного циліндра і для керма (кермо і гальмівний циліндр можете взяти від автомобіля «Запорожець»).
3
Щоб розташувати на трансмісійної рамі пристрій для натягування вторинної ланцюга трансмісії, закріпіть спеціальний майданчик з двома отворами. У передній стінці кабіни зробіть отвір розміром 270х155 мм для того, щоб кронштейн для керма і частина диференціала опинилися в кабіні. Після повної установки закрийте цей отвір кришкою.
4
Двигун для снігохід а візьміть від вантажного мопеда «Муравей», бажано разом з рамою. Надіньте провідну зірочку (z = 14) на вихлопної вал двигуна, первинну ланцюг (крок 12,7 мм) простягніть від неї до відомою зірочці (від мотоцикла «Восход», z = 42) на проміжному редукторі.
5
Розташуйте там же дві провідних зірочки (z = 11) і з'єднайте їх вторинними ланцюгами (крок 15,875) з зірочками від мотоцикла «ІЖ» (z = 42).
6
Срежьте від старої балки "Жигулів" фланці і виготовте з них корпусу для підшипників. Від "Жигулів" також візьміть півосі з гальмівними барабанами і дисками коліс.
7
Доробіть диски, що складаються з гумових камер від тракторної візки або автомобіля ГАЗ-66, під пневматики. Виготовте передні підвіски з горизонтальних панчіх (панчохи виготовте самостійно з труби діаметром 50х3 мм) і зміцните їх підкосами.
8
Обладнайте снігохід гальмами від «Жигулів», педалями і рульовим механізмом від «Запорожця». Виготовте самостійно паливний бак з оцинкованого сталевого листа. Встановіть необхідне для саморобного снігохід а електрообладнання: фару, покажчики поворотів, стоп-сигнал і габаритні вогні.
Корисна порада
Якщо у вас немає всіх необхідних деталей для того, щоб зібрати снігохід, походіть по друзям і знайомим, цілком можливо, у них в гаражі завалявся непотрібний мотоцикл або запчастини від старого мопеда.