Як перевірити хеш-суми файлів.

Користувачами персональних комп'ютерів часто копіюються з мережі образи дисків форматів iso, nrg, mdf і т.д. У деяких випадках при їх монтуванні на пристрої читання програма може видати помилку про невідповідність контрольної суми. Перевірити образ на збіг цих сум можна за допомогою спеціальних програм.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення HashTab.
Інструкція
1
Найчастіше під контрольною сумою розуміється значення md5 (checksum). Для швидкого визначення цього параметра будь-якого файлу необхідно встановити програму HashTab. Дія цієї програми мінімально - вона вбудовує в апплет «Властивості файлу» свою вкладку, перейшовши на яку можна переглянути заповітне значення.
2
Завантажити утиліту можна за наступним посиланням http://www.implbits.com/HashTab/HashTabWindows.aspx. На завантажившись сторінці натисніть кнопку Download. Установка програми полягає у запуску інсталятора і натисненні кнопок Next і Finish. Для перевірки роботу утиліти створіть копію будь-якого файлу на робочому столі в іншому каталозі, наприклад, в «Новій папці».
3
Натисніть правою кнопкою миші на файлі-прикладі і виберіть пункт «Властивості». У вікні, перейдіть до вкладки «Хеш-суми файлів». У блоці сум ви побачите 3 параметри (CRC32, MD5 і SHA-1) та їх значення. Порівняйте одне з цих значень з контрольною сумою файлу копії. Для цього перейдіть до блоку «Порівняння хешу» та натисніть кнопку «Порівняти файл».
4
У вікні, виберіть файл з «Нової папки» та натисніть клавішу Enter. При збігу сум на вкладці «Хеш-суми файлів» ви побачите зображення галочки зеленого кольору інакше знака перекреслення червоного кольору.
5
Зверніть увагу, що утиліта має свої настройки, які таяться в блоці контрольних сум. Натисніть правою кнопкою миші на одному з цих значень - ви побачите такі пункти: «Скопіювати», «Скопіювати все» або «Настройки». Клікніть лівою кнопкою мишкою по рядку «Налаштування».
6
У вікні налаштувань програми можна вибрати вид контрольних сум, які будуть відображатися. Рекомендується залишити позначки на пунктах CRC32 і MD5, значення інших рядків потрібні у виняткових випадках.