Як укладати дерев'яна підлога.

Пропонуємо розглянути поетапну настілку дерев'яних підлог з шпунтованої дошки по дерев'яних лагам з утепленням мінеральною ватою і його подальшим фарбуванням або покриттям лаком.
Вам знадобиться
  • Дерев'яний брус (лага) перерізом
  • 50 на 100 мм, цвяхи, саморізи, дюбелі, молоток, шуруповерт, ножівка, циркулярка (бажано обрізна), монтування, обценьками, степлер, шліф. машинка, пергамін, хв. вата.
Інструкція
1
Починати настил дерев'яних підлог потрібно з установки лаг. Брус ставиться на ребро з кроком не більше метра. Крок залежить від товщини статевої дошки: чим тонше статева дошка, тим менше повинен бути крок. Лаги встановлюються строго по горизонтальному рівню від стіни до стіни з невеликим зазором. Закріпити їх до підлоги потрібно за допомогою саморізів і пластмасових дюбелей.Перед настилом самої статевої дошки її потрібно розкласти на підлозі і дати їй час просохнути. Використовувати потрібно тільки сухий матеріал. Для цього буде потрібно близько тижня. Це потрібно для того, щоб не допустити появи щілин в підлозі між доскамі.Еслі підлогу укладається на перший поверх, то він утеплюється шаром мінеральної вати в 10 см, яка укладається між лагами. Поверх вати потрібно постелити пергамін і закріпити його за допомогою степлера. Після цього можна приступати безпосередньо до самої укладанні підлог.
2
Перша дошка повинна бути покладена з невеликим зазором від стіни. Для цього потрібно використовувати дерев'яні клини. Зазор повинен бути приблизно 1.5-2 см. Статева дошка укладається перпендикулярно лагам. Вона кріпиться дуже жорстко до лагів великими саморізами не менше 60 мм. Наступна дошка вганяють у паз до попередньої за допомогою молотка і дерев'яної підкладки. Дошка кріпиться до лагів саморізами з нахилами в паз дошки, щоб зовні саморізів не було видно. І так далі з усіма подальшими доскамі.Еслі дошка коротше, ніж сама кімната, то її потрібно з'єднувати по середині якої-небудь лаги з іншого дошкою. Стики не повинні повторюватися на одній і тій же лагу - вони повинні йти в різних местах.Еслі остання дошка не влазить в розмір від передостанньої дошки до стіни, то її потрібно обрізати уздовж циркуляркою на 2 см менше необхідного розміру. Загнати її в паз за допомогою обценьок з упором від стіни.
3
Після закінчення укладання підлоги слід відшліфувати, щоб прибрати нерівності на стиках досок.Чтоби дошка служила довго, її необхідно покрити антикорозійним розчином для дерев'яних виробів (пінатекс), або покрити лаком, або пофарбувати спеціальною фарбою для дерев'яних підлог в кілька шарів .Місце примикання біля стін потрібно закрити плінтусом, попередньо забравши монтажні клини.