Як встановити самостійно двері.

Гарна двері коштує чимало, та й установка її за допомогою працівників компанії, що продала її вам, теж може влетіти вам в копієчку. Ось чому, встановити двері самому вигідніше, а крім того, - це ще й плюс до свого життєвого досвіду.
Вам знадобиться
  • Кріпильні дюбеля з саморізами, саморізи для кріплення коробки, монтажна піна, пробки-заглушки діаметром 10-12 мм, стамеска, молоток.
Інструкція
1
Перед установкою дверей потрібно підготувати дверний отвір. Він повинен бути більше дверної коробки на 2 см з кожного боку. Далі приступаємо до складання дверної коробки. Верхня планка дверної коробки кріпиться до бічних стійок за допомогою саморізів в попередньо просвердлені отвори.
2
Далі приступаємо до врізки петель в дверне полотно. Для цього на торці дверей виробляємо розмітку по 15 см з кожного боку, петлі врізаємо в полотно за допомогою стамески так, щоб вони не виступали. Відповідна частина петель вставляється в дверну коробку так, щоб між верхньою планкою і дверним полотном вийшов зазор в 5 мм. Для того щоб забезпечити зазор між верхом дверного полотна і верхом коробки, петлю на дверній коробці потрібно врізати на 5 мм нижче, ніж на полотні. Дверну коробку потрібно обрізати так, щоб при установці двері виявилися на 1.5-2 см вище, ніж пол.
3
Залежно від того, на яку поверхню буде кріпитися двері, використовуються різні способи кріплення (бетон - кріпильні дюбеля довжиною 80-120 мм, дерево або гіпсокартон - саморізи такої ж довжини) .Після зборки коробки приступаємо до установки. Дверна коробка встановлюється в отвір врівень зі стіною з того боку, в яку двері буде відкриватися. Коробка встановлюється за рівнем або по виску. Спочатку кріпиться та частина, де петлі. Для того щоб вирівняти по схилу, під коробку підкладаються клини. Кріпиться вона за допомогою саморізів і пластмасових дюбелів в попередньо просвердлені отвори. Отвір має мати два діаметра: зовнішній діаметр глибиною 5 мм повинен відповідати пластмасовим пробочку 10-12 мм в діаметрі, внутрішній діаметр повинен відповідати кріпильних гвинтів. Це необхідно для того, щоб кріпильний вид згодом був захований.
4
Після закріплення петлевий частини коробки навішується на петлі дверне полотно. Після чого по притвору двері кріпиться решта коробки аналогічно. Після того, як двері закріплена на дюбеля, що залишився зазор між коробкою і стіною потрібно заповнити монтажною піною, попередньо закривши дверне полотно і вставивши між ним і коробкою розпірки товщиною не менше 3 мм по всьому периметру (оргалит, картон). Інакше монтажна піна деформує двері. Після висихання піни (через 8 годин) зайва видаляється ножем, прибивається лиштва і встановлюється замок.