Як утеплити стіни брусового будинку.

Утеплення стін брусового будинку має свої нюанси. Однак цей процес не вимагає професійної підготовки або спеціального інструменту і цілком може бути проведений домовласником самостійно. Як же утеплити стіни брусового вдома?

Вам знадобиться

- дерев'яні планки; - мінеральна вата; - матеріал для облицювання; - цвяхи; - молоток; - будівельний рівень; - рулетка; - монтажна піна; - пароізоляція; - самоклеящаяся стрічка

Інструкція
1
Демонтуйте стару обшивку. Ретельно очистіть стіни. Уважно огляньте будинок і переконайтеся в тому, що стіни знаходяться в задовільному стані і не потребують проведення додаткових ремонтних робіт. Обробіть поверхню стін антисептиками. Закрийте всі щілини за допомогою монтажної піни.
2
Покладіть смуги пароізоляції з нахлестом 5-10 см, прикріпивши її за допомогою цвяхів. В якості пароізоляції можна використовувати поліетиленову плівку, алюмінієву фольгу або руберойд з бітумним покриттям. Ретельно закрийте всі стики аркушів пароізоляції і місця установки цвяхів за допомогою самоклеючої стрічки.
3
Прибийте поверх пароізоляції горизонтальні планки товщиною 5 і шириною 7 см. Планки слід прибивати з кроком в 53 або 63 см. Вибір кроку залежить від ширини використовуваної мінеральної вати. Стандартна ширина даного матеріалу або 50, або 60 см. Таким чином, плити мінеральної вати не доведеться підрізати.
4
Покладіть плити першого шару утеплювача таким чином, щоб між ними не залишалося щілин. Укладати плити необхідно в шаховому порядку.
5
Набийте вертикальні планки, закріпивши їх на раніше встановлених горизонтальних. Дана обрешетка буде надійно утримувати шари утеплювача.
6
Покладіть другий шар мінеральної вати. Слід врахувати, що стики першого шару утеплювача не повинні збігатися із стиками другого шару.
7
Укладіть вітроізоляційних матеріал на мінеральну вату і прикріпіть її за допомогою цвяхів до каркасу. Як вітроізоляції ідеально підійде поліетиленова плівка, укладена внахлест. Проклейте стики самоклеющейся плівкою.
8
Прибийте вертикально дерев'яні планки з кроком в 60 см. Це необхідно для того щоб між зовнішньою обшивкою будинку і шаром вітроізоляції утворився вентиляційний зазор.
9
Проведіть обшивку стін. В якості фасадних дощок ідеально підійде деревина модрини, дуба або сосни. Перед кріпленням фасадних дощок їх необхідно обробити спеціальними складами проти гниття. Облицювальні дошки можуть бути встановлені як вертикально, так і горизонтально - це залежить виключно від переваг домовласника.