Як зміцнити стопу. Як вилікувати плоскостопість.

Малорухливий спосіб життя і тривалий вплив несприятливих факторів можуть послабити м'язи стопи і розвинути плоскостопість. Але якщо проводити енергійну і наполегливу гімнастику для стоп, то можна попередити їх деформацію і її подальші наслідки.
Інструкція
1
Для зміцнення стопи усунете всі несприятливі чинники - незручну або невідповідну розміром взуття, тривале перебування на ногах, надмірна вага і надмірні фізичні навантаження.
2
Щодня виконуйте комплекс вправ для зміцнення стоп, гомілковостопних суглобів і литкових м'язів. Коли від цих занять з'явиться результат, продовжуйте їх виконання 2-3 рази на тиждень з метою профілактики.
3
Починайте комплекс вправ для зміцнення м'язів стопи з ходіння на носках, а потім приподнимания на них. І завершите вправу ходьбою на зовнішньому, а потім і внутрішньому краї стопи. Виконуйте всі дії під ритмічну музику протягом 5 хвилин кожне.
4
Для зміцнення гомілковостопного суглоба виконуйте ходіння на носках по похилій площині. Для виконання цієї вправи під кутом покладіть на лавку або будь невисокий предмет що-небудь нагадує дошку (фанеру і пр.), Щоб по ній можна було сходити. І на носочках піднімайтеся вгору. Виконайте кілька разів.
5
Для зміцнення м'язів стопи виконуйте ходьбу по палиці або обручу, а також катання ступень і пальцями ніг маленького м'ячика. Стоячи ногами на ціпку або обручі виконайте присідання.
6
В положенні сидячи на стільці з витягнутими ногами на підлозі, по черзі притягайте до себе кожну стопу. В цьому ж вихідному положенні захоплюйте пальцями ніг і піднімайте з підлоги дрібні предмети - кубики, палички, м'ячики та інші.
7
Поєднуйте вправи для зміцнення стоп із загальним зміцненням організму - загартовуванням, ходінням босоніж по піску і камінню, мокрій траві. Також приймайте сонячні та повітряні ванни. І обов'язково пийте вітамінно-мінеральні комплекси.
8
Для профілактики розвитку плоскостопості та підтримування зводу стопи використовуйте ортопедичні устілки і час від часу робіть масаж ніг. На період гімнастики для стоп уникайте ходіння на високих каблуках.