Навіщо потрібна сім'я.

У кожної людини, в силу того, що він чийсь син чи дочка, є близькі люди, родичі по крові, які називаються його родиною. Виростаючи і стаючи самостійним, він, в свою чергу, створює свою сім'ю з іншим чоловіком, не близькою йому по крові, але близьким по духу та інтересам.
Сім'я - спільність людей, пов'язаних між собою шлюбом або кровними узами, тому передбачається, що в родині панує взаєморозуміння і підтримка, обумовлена загальними цілями, спрямованими на благополуччя даної конкретної родини. Кожна сім'я є мікро зріз суспільства, соціальний інститут, який має свої традиції та історію. Сім'я спільно веде спільне господарство, ростить спільних дітей на основі моральних принципів, традиційно прийнятих в ній і тих, які пояснюються соціальної необходімостью.Общіе цілі і завдання, кровні зв'язки, в ідеалі, роблять сім'ю для кожної людини тим місцем, де відсутня будь-яке насильство над ним: фізичне, психологічне та сексуальне. Це спільність близьких по духу і культурі людей, які завжди готові підтримувати один одного в неприємностях і горе і радіти в разі удач і перемог. Всі її члени беруть один одного без всяких застережень і умов. Якщо не вважати питань народження і виховання дітей, з якими пов'язане майбутнє людства як виду, виходить, що сім'я потрібна людині для того, щоб у нього була безпечна місце існування, здатна захистити його від тих небезпек, які таяться в зовнішній среде.Псіхологам відомий такий феномен психіки: якщо людині важко, йому треба виговоритися, після цього йому стає легше. При цьому абсолютно не важливо, яка ступінь хворобливості переживань. Тобто у людини існує фізіологічна потреба спілкування з близькими людьми, з якими він може не побоюватися глузування або зради. Тим місцем, де його можуть вислухати, поспівчувати і підтримати, для нього є семья.Конечно, ви можете заперечити, що не в усіх сім'ях так заведено, значить, це положення треба виправляти і до цього прагнути. Адже, якщо подружжя люблять і поважають один одного, то їм не складе ніяких труднощів розділяти одне з одним свої переживання і просто думки. Досвід показує, що в міцних, щасливих сім'ях саме такі взаємини і, судячи з усього, питання: «Навіщо потрібна сім'я?» В них ні в кого не виникає.
Людині потрібна родина з дуже багатьох причин. Ніхто не може засумніватися в справедливості старої істини: «сім'я - осередок суспільства!» Чим більше міцних, благополучних сімей - тим міцніше і сильніше всю державу. І любов до свого народу, до своєї країни, починається саме з любові до найближчих людей - мамі й татові. Про це слід пам'ятати і всіляко сприяти зміцненню найважливішого інституту сім'ї.
Один з найсильніших інстинктів, властивих всьому живому - продовження роду. Тому головна функція сім'ї - привести на світ і виростити дітей. Причому, виростити їх здоровими, всебічно розвиненими, щасливими. Для цього абсолютно необхідно, щоб відносини між чоловіком і дружиною були гармонійними, грунтувалися на любові, взаємодопомоги і взаємоповазі. Оскільки саме від сім'ї, головним чином, залежить, який сформується нова особистість. сім'я потрібна і для досягнення задоволення, причому не тільки в сексуальному сенсі, а й в емоційному. Тепла, доброзичлива обстановка між подружжям сприяє досягненню душевного комфорту. Людина щиро радіє, повертаючись з роботи до дому, де його люблять і чекають. Відповідно, добре відпочивши вдома, він на наступний день охоче йде на роботу і трудиться з повною самовіддачею. Неофіційний статус сімейного людини вище, ніж статус холостяка, або незаміжньої жінки. Хоча часи змінилися, і на багато речей тепер дивляться зовсім інакше, ніж ще зовсім недавно, але все-таки стереотипи мислення насилу здають позиції. До чоловіка, що має сім'ю, дітей, в переважній більшості випадків підсвідомо ставляться, як до серйозного, розважливої людині, а про холостяка з подивом подумають: щось тут не так. Дорослий чоловік - і досі не одружений! Крім того, сім'я дає почуття взаємовиручки, захищеності. У житті всяке може трапитися. Труднощі, проблеми, тим більше небезпеки, легше переносити спільно, відчуваючи підтримку найближчих людей, яким завжди можна довіритися. Не можна забувати і про таку прозаїчну, але абсолютно необхідну річ, як гроші. Ведення загального сімейного бюджету дисциплінує, привчає до дбайливості і розумної ощадливості. Знову ж, у разі тимчасових труднощів, проблем, що виникли у чоловіка або дружини (втрата роботи, хвороба, затримка виплат і т.д.), сім'я може пережити важку ситуацію, спираючись на заробіток другого чоловіка. Поодинці зробити це незмірно важче.