Як перевірити фронт-фокус.

Поняття фронт-фокуса означає, що коли відбувалося наведення на точку фокусування, об'єктив промахнувся вперед і ГРИП була зміщена. Як правило, цим страждають дзеркалки зі светосильной оптикою. Це замкнута система з прямою зворотним зв'язком, яка не потребує юстировке, оскільки максимум контрасту на матриці буде відповідати максимальній чіткості зображення у фокусі. У дзеркальних камерах - окремі датчики фокуса, тому ця система потребує юстировке. Похибки і виявляють фронт-фокус.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - принтер;
  • - комп'ютер;
  • - підключення до інтернету;
  • - фотоапарат;
  • - штатив.
Інструкція
1
Для тестування фронт-фокуса використовуйте спеціальну шкалу з «прицілом». Її можна зробити самому - скачайте шкалу в інтернеті, роздрукуйте на принтері, наклейте на картон і зробіть розрізи для стійкості. Поставте камеру на стіл або штатив. Встановіть баланс білого по паперовому листу і покадровую автофокусування.
2
Робіть знімки на максимально розкритою діафрагмі. Вимкніть стабілізатор зображення, якщо такий є. Виберіть в камері центральну точку фокусу і направте фотоапарат так, щоб площина фокусировочного «прицілу» була перпендикулярна до оптичної осі об'єктива.
3
Оберіть дистанцію так, щоб в кадр потрапляли ділення шкали - по ним оцінюйте роботу афтофокусом. Фокусировочная відмітка на видошукачі не повинна покидати меж мішені з невеликим запасом. Встановіть запас по розміру самої мітки, тому як блоки сенсорів трохи більше, ніж вказані міткою на видошукачі. Якщо більш чітка деталь виявиться за міткою, але в зоні сенсора, то камера буде фокусуватися з цього контрастному об'єкту.
4
Протестуйте автофокус. Збийте фокусування в один край, наведіть на мішень, зробіть знімок. Збийте фокусування в інший край, наведіть, зробіть знімок. Повторіть кілька разів. Перемкніть на ручний режим, Збийте фокусування і крутите фокусировочное колесо вручну до підтвердження фокусу, зробіть знімок.
5
Якщо об'єктив в точку не потрапив. Подивіться величину зміщення ГРИП, і частоту промахів об'єктива, зробивши кілька знімків. Невеликий промах вважається в межах норми. Якщо точка фокусу систематично виходить за допустиме значення, то в наявності фронт-фокус. Промахнутися може не тільки об'єктив, а й сама камера. Тому, якщо автофокусування змащується, задумайтеся про юстировке.