Як підключити неон. підключення неонової підсвічування авто.

Для додання індивідуальності автомобілю існує маса варіантів: від аерографії до модернізації кузовних панелей. Одним з найпростіших і менш витратних з них є установка неонової підсвічування, як салону, так і днища вашого авто. У зв'язку з тим, що неонова підсвітка має масу колірних рішень, не важко підібрати відповідну саме вам.
Вам знадобиться
  • - комплект неонових ламп;
  • - ізоляційна стрічка;
  • - набір викруток;
  • - дроти;
  • - саморізи;
  • - пластикові хомути.
Інструкція
1
Визначтеся з місцями кріплення неонових трубок. Нанесіть розмітку, відзначте ті місця, де і яка лампа підсвічування буде встановлена. Це потрібно для того, щоб не заплутатися в монтажі, так як неонові лампи відрізняються один від одного довжиною. Використовуючи хомути і саморізи, закріпіть підсвічування по периметру днища вашого автомобіля. Кріплення може відрізнятися в залежності від виробника і комплектації підсвічування. Дроти, що йдуть від трубок, з'єднуйте послідовно від трубки до трубки, дотримуючись полярності.
2
Відкрийте капот і знайдіть зручне місце для кріплення трансформатора. Високовольтний трансформатор закріпіть до кузова за допомогою двох гвинтів. Підключіть його до акумуляторної батареї за допомогою високовольтних проводів. Виведіть у зручний для вас місце в салоні вимикач. Найкраще це зробити за мінусового проводу живлення трансформатора. Дроти, що йдуть від неонових трубок, підключіть до високовольтного блоку.
3
Неонове підсвічування салону монтується майже за таким же принципом. Установку починайте з багажного відділення. Прикрутите трубку за допомогою саморізів. Фіксувати лампи варто з чотирьох сторін для більшої надійності. Решта трубки розподіліть по салону на свій розсуд. З позитивного контакту акумулятора виведіть провід. Встановіть плавкий запобіжник і підключіть до плюсового проводу, що йде від акумуляторної батареї. Виведіть провід із запобіжника в салон і підключіть через вимикач до неону. Від'ємний контакт підключається безпосередньо до кузова автомобіля.
Зверніть увагу
Якщо одна з ламп підсвічування світить яскравіше інших, то, швидше за все, вона пошкоджена і скоро вийде з ладу.
Корисна порада
При монтажі трансформатора і всієї системи будьте гранично обережні, так як напруга в системі дуже високо. Чи не удлиняйте дроти, що йдуть в комплекті з підсвічуванням днища, це призведе до нерівномірності світіння ламп.
Крім довгого терміну експлуатації, зовнішньої привабливості перевагою неонових ламп є можливість їх трансформування. Скляні трубки можна гнути і надавати їм потрібну форму, що повсюдно використовується в рекламі. Однак при їх установці і підключенні існують певні складності. Неонові лампи вимагають струму великої напруги, тому для їх підключення необхідні спеціальні трансформатори і дроти з товстою ізоляцією.
Інструкція
1
Неонові лампи можна включати в мережі постійного або змінного струмів. Підберіть трансформатор для підключення лампи, враховуючи її довжину і склад газової суміші. Вторинне (вихідна) напруга трансформатора обчисліть за спеціальними таблицями, якщо таке не вказано в супровідних документах. Слід враховувати також, що електронні перетворювачі напруги більше підходять для закритих приміщень.
2
Якщо ви встановлюєте лампи на вулиці, то обов'язково зробіть заземлення, застосовуйте і електромагнітні пристрої.
3
Підберіть високовольтний провід ПМВК необхідного перетину і потрібної довжини. Майте на увазі, установку треба виробляти так, щоб довжина проводу була мінімальною. Використовуйте ПВХ-трубки, щоб відокремити дроти від металевих частин конструкції.
4
Встановіть лампу в полікарбонатні тримачі. Підключіть відповідно до схеми, зазначеної на трансформаторі, ретельно заізоліруйте місця з'єднання проводів стрічкою і спеціальними трубками.
5
Заземлите все струмопровідні частини конструкції або перевірте, якщо зробили це раніше.
6
При виготовленні неонових ламп використовується звичайне скло (скляні трубки діаметром від 7 до 50 мм, довжиною до 90 см), тому обов'язково використовуйте захисні покриття з полікарбонату або оргскла.
7
До того ж неоногеліевая суміш (неон + гелій + аргон), закачується всередину в вакуум. Під дією електричного поля ця суміш розпадається на іони і електрони. Іони переміщуються до анода, електрони до катода. В процесі переміщення нераспавшегося атоми збуджуються і віддають частину своєї енергії у вигляді фотонів світла, що і викликає світіння газу. Тому при монтажі дотримуйтесь правил безпеки, чи не трусіть лампи, що не упускайте їх і не допускайте розгерметизації конструкції, інакше лапа не горітиме.
Зверніть увагу
Щоб неонові лампи мали різний колір світіння, всередину додають люмінофор і пари ртуті. Світло таких дамп видно з великих відстаней, добре помітний в сутінках і в тумані, тому неонові лампи використовуються на маяках, в аеропортах, в різних сигнальних пристроях.