Як відремонтувати термос.

У багатьох будинках є цей нехитрий на перший погляд прилад. Термос, або посудину Дьюара, був свого часу винайдений для хімічної промисловості, але сьогодні використовується в усіх сферах життєдіяльності, починаючи від тієї ж хімії та фізики і закінчуючи побутовими потребами. Так що ж робити, якщо вірний помічник вийшов з ладу?
Інструкція
1
Визначте причину поломки. Якщо вся справа у вакуумній трубці, то ремонт в домашніх умовах практично неможливий. Для цього вам буде потрібно спеціальне обладнання, що дозволяє працювати з вакуумом. Придбання якого коштуватиме дорожче самого термоса. В цьому випадку простіше віднести термос в ремонтну майстерню або, дійсно, купити новий.
2
Якщо у термоса пробилося або заіржавіло дно, відремонтувати його нескладно. Виріжте з звичайної консервної банки коло діаметром з дно термоса. В якості амортизатора між колбою і вирізаним кругом покладіть коло з гофрованого картону (його можна вирізати з коробки з-під побутової техніки) і фольгу (виріжте її з упаковки з-під чаю). Тим самим ви отримаєте непогану термоізоляцію знизу.
3
Закріпіть все це за допомогою маленьких цвяхів. Зробіть хрестовину з рейок і прибийте її до корпусу термоса. Також можна зробити дерев'яний кружок, якщо є можливість його випиляти (тоді термос матиме більш естетичний вигляд).
4
Якщо проблема полягає в кришці термоса, точніше, в закупорює пробці, вона теж вирішувана. Старий корковий матеріал почистіть і обмотайте щільної синтетичної матерією в декілька шарів. Поверх неї приклейте або прив'яжіть поліетилен або гумову прошарок (можна взяти матеріал від звичайних гумових рукавичок).
5
Все це обмотайте біля основи міцним джгутом і пріладьте на місце старої затички. Така конструкція тимчасова і не дуже естетична, але функціональна і допоможе зберегти тепло.
6
Якщо пом'ялася зовнішня оболонка термоса, а сама трубка не постраждала, віднесіть термос в найближчу автомайстерню, там-то вже точно допоможуть розібратися з вм'ятинами. Втім, ви можете спробувати самостійно випрямити вм'ятину молотком, але ризикуєте пошкодити внутрішню конструкцію (див. Крок 1).
Термос , який би він не був хороший, рано чи пізно перестає тримати тепло. Відбувається це за рахунок розгерметизації простору під колбою, в якій спочатку був вакуум або розряджений повітря. Можна поекспериментувати і спробувати полагодити термос, але немає ніякої гарантії, що цей захід увінчається успіхом.
Вам знадобиться
  • - термос;
  • - ізолон;
  • - монтажна піна;
  • - гума.
Інструкція
1
Скляну колбу вийміть з побутового термоса. Уважно огляньте її з усіх сторін, якщо присутні відколи й ушкодження, то даний виріб ремонту не підлягає, і заради власної безпеки викиньте термос.
2
Якщо скляна колба не ушкоджена, обмотайте її изолоном і закріпіть міцною ниткою або скотчем. Вставте колбу в корпус, замініть ізоляційну гумку, закрутіть кільце. Оновлений термос зможе тримати тепло пару годин.
3
В термосі з металевою колбою огляньте зовнішні деталі. Можливо, справа в ущільнювальної гумки на нижній частині пробки. Спробуйте замінити її, вирізавши з шматка гуми кільце і встановивши на пробку. Або ж замініть кришку на іншу, зроблену з пробки, яку можна взяти від старого термоса або знайти в господарському магазині.
4
В процесі неправильної експлуатації термоса в металевій колбі утворюються мікротріщини, через які відбувається розгерметизація судини. В цьому випадку починають термос можливо за допомогою монтажної піни. Від'єднайте дно корпуса, заповніть порожній простір піною і зберіть термос.
5
Якщо ви знайшли місце пошкодження колби, то зверніться до фахівців з холодильного устаткування, самостійно полагодити термос без спеціальних пристосувань ви не зможете. За допомогою вакуумного насоса вам відновлять теплоізоляцію. Місце витоку запаяну з допомогою зварювання по нержавіючого металу.
6
Якщо в результаті удару пошкодився корпус, то починають термос можливо за допомогою зрідженого газу. Зверніться в автосервіс, де вам делікатно приберуть всі вм'ятини, а заодно відполірують місця пошкоджень.
7
Самостійно відновити корпус термоса можна за допомогою інструментів. Від'єднайте колбу від корпусу. Вм'ятини з внутрішньої сторони простукаєте молотком, досить буде, щоб корпус і колба не стикалися. З'єднайте деталі термоса.
Корисна порада
Щоб термос прослужив довго, не наливайте окріп до самої кришки. Колба не розширюватиметься під впливом високої температури і це запобіжить появі мікротріщин.