Як забити порося. Як забити свиню в будинку.

Якщо ви тільки починаєте займатися розведенням свиней, то незабаром зіткнетеся з необхідністю забою тварин. Слід зазначити, що справа ця досить-таки непроста, а тому слід уважно вивчити процедуру забою, перш ніж до неї приступати. Найкраще забивати порося в спеціально обладнаних приміщеннях-бойнях. Але можна проводити цю процедуру і в домашніх умовах, важливо тільки діяти за правилами і підготувати місце.
Вам знадобиться
  • - ніж;
  • - мотузка;
  • - тканинні серветки;
  • - таз або відро;
  • - паяльна лапм;
  • - вода.
Інструкція
1
Не годуйте поросяти перед забоєм. Обов'язково витримаєте проміжок часу в 10 - 12 годин. В цей час поросяті не дають їжі, а ось воду можна давати пити у великих кількостях.
2
Подвесьте поросяти в вертикальному положенні, і тільки так наносите удар. Способів забою існує декілька: можна перерізати ножем сонні артерії біля основи шиї або ж нанести удар в серце. У першому випадку, туша дуже швидко знекровиться. А от у другому випадку рекомендується ножове отвір негайно закрити сухою чистою тканиною, а кров збирати тільки перед тим, як почати розділку туші. У кожному разі, порося повинен досить довго перебувати в підвішеному стані, щоб кров виходила: адже чим менше її залишиться, тим смачніше буде м'ясо поросяти. До того ж, якщо недостатньо спустити кров, термін зберігання свинини буде набагато менше.
3
опали щетину або зніміть шкуру з поросяти. Частіше, звичайно ж, виробляють лише ретельне обпалення шкури. Щетину необхідно обпалити або спеціальним пальником, або ж паяльною лампою, а потім зішкребти верхній обгорілий шар ножем. Потрібно поливати теплою водою і зскрібати шкуру доти, поки туша поросяти стане чистої. Тільки цей спосіб забезпечує м'якість сала, що виготовляється з свинячого м'яса.
4
Обробити тушу. В першу чергу, в грудній порожнині необхідно зібрати кров. При цьому під тушу свині підставляють таз, в який і витікає кров. Потім знекровлену тушу потрібно обтерти серветками з чистої тканини. Усередині тушу не миють - від цього м'ясо поросяти може швидко зіпсуватися. Потім з туші видаляють всі нутрощі, і на цьому процедура вважається завершеною.
Від того, наскільки правильно будуть обрані поросята, залежатиме їхній ріст і прибуток господаря. Найбільш добре ростуть тварини весняного опоросу. На осінніх поросят піде набагато більше корму і часу для досягнення промислової стиглості. Якщо тварини беруться на плем'я, найбільш оптимальний варіант - це чистокровні породи. Для відгодівлі краще брати помісь, так як вони більш міцні і менше схильні до захворювань.
Вам знадобиться
  • -дерев'яні ящики для перевезення;
  • -солома або сіно для підстилки.
Інструкція
1
Якщо поросята купуються на плем'я, найкраще покупку зробити в племінному господарстві, де гарантована їх чистокровність і виключені споріднені спаровування, які мають місце на приватних подвір'ях. Дуже добре підходять на плем'я породи: ландрас, велика біла та в'єтнамська вислобрюхая, яка набирає все більшої популярності через швидке зростання і переважного травоїдного раціону.
2
Свиноматка великої білої породи приносить від 12 до 16 поросят по 2-3 рази на рік, що в кілька разів виправдовує її зміст. При виборі необхідно враховувати, що чистокровні поросята слабші і схильні до захворювань на відміну від помісі.
3
Купувати поросят потрібно двомісячних. Якщо тварин рано отсаживают від свиноматки, вони гірше ростуть і до того ж не вміють самостійно їсти, а зміна раціону харчування може викликати розлад шлунка, від якого найчастіше і гинуть покупні поросята.
4
Перед покупкою уважно огляньте поросяти . У здорової тварини повинні бути чисті, блискучі оченята, хвостик гачком. Також про те, що порося здоровий, свідчить його рухливість і гучний вереск, якщо його беруть на руки.
5
Найбільш добре ростуть поросята з довгим тулубом і з високими ніжками. Тому потрібно уважно оглянути тварину. Навіть від одного опоросу в однієї свиноматки можуть бути різні поросята, особливо якщо послід був численним, і сильніші тварини завжди були біля самих молочних передніх сосків. Це надалі істотно вплине на їх ріст.
6
У чистокровних ландрас вуха закривають очі, і голова з тулубом знаходиться практично рівно. Саме тулуб довге, ноги високі. Якщо очі не закриті вухами, і між головою і тулубом є виїмка, а вам кажуть що це чистокровки, не вірте. Це, в кращому випадку, помісь і на плем'я не надто годиться.
7
Якщо порося млявий, хвіст висить вниз і мокрий, від покупки краще відмовитися, так як у нього явне розлад шлунка і як вже писалося вище - це найбільш часта причина загибелі маленьких поросят.
8
Плануючи вести сальний відгодівлю, потрібно купувати поросят на коротких ніжках, товстеньких і кругленьких. Сальні породи швидко припиняють своє зростання і починають набирати вагу і жир.