Як визначити дріт заземлення. Як дізнатися провід нуль.

Запобігти пожежа або удар струмом в побуті допомагає заземлення електричного контура, яким оснащуються всі побутові електроприлади. Необхідно знати, як визначити дріт заземлення, на випадок якщо доведеться мати справу з підключенням будь-якого приладу.
Вам знадобиться
  • - індикаторна викрутка;
  • - патрон з лампочкою і двома проводами;
  • - вольтметр.
Інструкція
1
Перевірте кольору проводів. Сучасні кабелі, призначені для проводки, прокладаються трьома мідними жилами різного кольору. Визначте дріт заземлення? це жовтий з смужкою зеленого кольору. Нульовий провід, як правило, синій, а фаза - чорно-коричневого кольору.
2
Якщо дроти без кольорового маркування (також трапляється, що електрик при установці переплутав дроти), візьміть індикаторну викрутку. Вимкніть всі напруга - обесточьте повністю будинок або квартиру. Оголити, тобто злегка зачистите кінчики у перевіряються проводів.
3
Подайте напругу. Візьміть викрутку за діелектричну ручку. Торкніться кінцем викрутки кожного проводу. Індикатор загорівся - значить, ви торкнулися проводу «фаза». Решта два, відповідно, нуль і земля.
4
Візьміть лампочку, до якої приєднані два дроти. Один з них прикрутите до фази, яка вже визначена. Другий по черзі приєднаєте до проведень. Загорілася лампочка - провід нуль, другий, відповідно, земля. Але трапляється так, що лампочка загоряється і при торканні дроти заземлення.
5
Використовуйте вольтметр. Між проводом заземлення та нульовим проводом напруга відсутня, стрілка вольтметра не зрушиться з місця. А от у парі фаза-земля напруга є і воно менше, ніж напруга в парі проводів фаза-нуль.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nMqxgJcK6AM
Зверніть увагу
При визначенні заземлення в проводці необхідно буде на дроти подавати напругу. У зв'язку з чим всі вищеописані дії і виконувані експерименти стають вкрай небезпечними для життя.
Корисна порада
Знеструмити квартиру або будинок можна за допомогою автоматичного вимикача. Він знаходиться на сходовій клітці або всередині квартири в спеціальному електрощиті, але якщо це окремо стоїть будинок, то автомат повинен знаходитися в головному щитку, який встановлюється найчастіше в будинку.