Як встановити стовпи для воріт. Як встановити стійки воріт на дачі.

Перекошені ворота - явище досить часте. Пройшовши по будь-якому провінційному містечку, можна побачите масу воріт, стійки яких мають різну висоту і нахилені один щодо одного. Не потрібно бути великим фахівцем, щоб зрозуміти, що причина такої поведінки стійок полягає у відсутності жорсткого зв'язку між ними і неправильної заливці або взагалі відсутності фундаменту.
Вам знадобиться
 • - труба? 100 мм;
 • - куточок 100х100 мм;
 • - углошлифовальная машина («болгарка»);
 • - зварювальний апарат;
 • - цемент;
 • - пісок;
 • - обрізна дошка і брус для опалубки;
 • - теслярський інструмент;
 • - совкова і штикова лопати.
Інструкція
1
Відріжте заготовки для воріт. Для стійок використовуйте трубу? 100 мм або куточок 100х100 мм. Їх довжина визначається сумою висоти воріт і довжини кінців, що закладаються в землю (0,8-1 м). При планованої висоті воріт 2 м довжина заготовок повинна дорівнювати 2,8-3 м. Перемичку, що сполучає стійки, виготовте з куточка 100х100 мм. Її довжина повинна бути рівна ширині воріт. Для стандартних воріт її приймають рівною 3 м. Якщо в якості стійок використовується труба, зріжте одну полицю куточка з обох боків під кутом 30 ° і надайте її кромці увігнуту форму. Це робиться для того, щоб краї куточка добре прилягали до стійок за їх приварюванні.
2
Зберіть із заготовок каркас воріт на землі, вибравши для цього місце поровнее. Він повинен бути схожим на букву «Н» - дві стійки і перемичка, укладена між ними на відстані 2-х м від їх верху (або 0,8-1 м від низу). При цьому повинні бути забезпечені дві умови: паралельність стійок між собою і перпендикулярність перемички по відношенню до стійок.
3
Приварите перемичку до стійок. Обидві полки куточків повинні бути надійно приварені суцільним швом. Приварите до перемички в двох-трьох місцях будь-які шматки металу, направивши їх вниз. Вони будуть виконувати роль арматури, міцно з'єднує перемичку з фундаментом.
4
Вирийте траншею під заливання фундаменту. Її ширина повинна бути 350-400 мм, довжина - 3,5 метра (для 3-х метрових воріт). Необхідна глибина траншеї визначається з урахуванням глибини промерзання грунту, його виду, рівня грунтових вод. Для простоти можна прийняти її рівною глибині промерзання грунту у вашому районі, яку можна дізнатися на будівельних сайтах.
5
Виготовте дерев'яні щити з обрізної дошки і зберіть з них опалубку. Її розміри в плані повинні бути 0,3х3,3 м. Стінки опалубки бажано зробити трохи розширюються до низу - щоб уникнути виштовхуючого впливу грунту на фундамент.
6
Встановіть ворота в опалубку таким чином, щоб перемичка була на одному рівні з поверхнею землі, а стійки розташовувалися вертикально. Для цього підкладіть під стійки або перемичку підпори з каменів або металу і закріпіть стійки з двох сторін упорами. Покладіть в опалубку арматуру з будь-якого виду металу - дроту, обрізків металевого профілю і т.п.
7
Приготуйте піщано-цементний розчин із співвідношенням 1: 4 (цемент: пісок) і залийте його в опалубку. Щоб витрачати менше розчину, заповнюйте опалубку камінням і битою цеглою. Під час заливки трамбують розчин лопатою. Поверхня залитого фундаменту повинна розташовуватися на одному рівні із землею і перемичкою. Перш ніж навішувати самі ворота, дайте розчину час затвердіти - не менше тижня.
Коли територію ділянки огороджують парканом, то завжди постає питання про необхідність установки воріт. Вони бувають декількох типів: орні, відкоти, що відкриваються в одну сторону або підйомні. Самостійно встановити можна тільки орні або відкриваються в одну сторону ворота . Решта встановлюються на спеціальні конструкції за участю фахівців в даній області.
Вам знадобиться
 • -шарніри
 • -болти або зварювальний апарат
 • -столби
 • -ровний брусок
Інструкція
1
На дачних ділянках і в приватних будинках зазвичай встановлюються орні ворота . Це конструкція являє собою наявність двох стулок, зварених із заліза або виготовлених з тесу. У деяких випадках встановлюються різьблені або ковані ворота .
2
Для установки воріт вкопати стовпи, вимірявши виготовлені стулки. Стовпи можна встановлювати залізні або дерев'яні. І ті й інші залийте розчином цементу для міцності і надійності.
3
Шарніри можна приварити на зварювання до стовпів і ворота м або прикрутити з використанням болтів. Магазинні шарніри для установки воріт не підходять. Вони є ненадійними. Замовте потужні саморобні шарніри в будь токарной організації або придбайте на ринку, де продають саморобні деталі. Вони повинні бути на кульковому механізмі, що дозволить легко відкривати ворота , не докладаючи жодних зусиль.
4
Найскладнішим процесом є установка і закріплення воріт. Поодинці зробити дану процедуру неможливо, тому що виготовлені стулки з будь-якого матеріалу досить важкі. Навішувати їх потрібно на відстані від землі, не перешкоджає їх відкриванню.
5
Покладіть вниз воріт брусок потрібного розміру по довжині обох стулок. Встановіть на нього одну стулку і приваріть або прикрутіть шарніри. Спочатку це проводиться зверху, потім знизу.
6
Другу стулку воріт потрібно встановити відповідно до першої та приварити зварюванням або прикрутити шарніри. Причому надходити також. Спочатку прикручується або приварюється шарніра зверху, потім знизу.
7
Якщо ви встановили брусок, то обидві стулки повинні бути на одній відстані від землі, щоб при їх закриванні не відбулося перекосів.