Як накладати шари.

Уміння працювати в Фотошопі розкриває перед вами величезні можливості в області фотомонтажу, обробки фотографій, малювання, створення різноманітних колажів та інших видів роботи з графікою. Однак для всіх цих речей необхідне знання основних правил роботи в Фотошопі - зокрема, ви повинні вміти поводитися з шарами. Робота з шарами зображення завжди лежить в основі будь-якого редагування або малювання, шари дозволяють легко і швидко міняти малюнок і експериментувати з ним.
Інструкція
1
Коли ви вперше відкриваєте для редагування якесь зображення, в якому вже є кілька шарів (наприклад, готовий фотошаблон), виберіть шар, на якому будете працювати. Кожен шар, який ви виділяєте для роботи, стає активним, а коли ви клікаєте на другий шар, щоб справити на ньому ряд змін, він стає пасивним.
2
Вибирайте активний шар зі списку шарів в палітрі Layers, або, включивши режим Auto select layer клікайте на потрібний елемент малюнка, щоб автоматично зробити активним шар, на якому він розташований. Також ви можете клікнути по малюнку правою кнопкою миші і вибрати потрібний шар в контекстному меню.
3
Щоб створити новий шар, який з'явиться на початку списку в палітрі шарів, знайдіть в меню Layers пункт Create new layer, або натисніть в палітрі шарів піктограму з зображенням чистого листа.
4
Іноді в процесі роботи над фотографіями і малюнками необхідно приховувати якісь частини зображення. Для того, щоб тимчасово зробити один з шарів невидимим, натисніть на піктограму з оком поруч з назвою шару. Якщо клікнути на це місце знову, шар повернеться на місце.
5
Щоб скопіювати шар, натисніть правою кнопкою на потрібний шар і виберіть Duplicate layer. Також скопіювати шар можна, перетягнувши його курсором миші на піктограму нового шару в панелі шарів.
6
Деякі верстви є закритими від редагування - це підтверджує рисунок замочка на панелі шару. Ви самі можете встановити замочок на шар, щоб запобігти змінам в ньому. Замкнути можна як шар цілком, так і тільки деякі параметри змін всередині нього - змін прозорості, малювання нових елементів, зміщення, та інших. Щоб зняти замок, клацніть повторно іконка, замикаючим шар.
7
Якщо один з ваших шарів містить векторні об'єкти, Фотошоп дозволяє їх растеризувати. Для цього в меню Layers виберіть Rasterize layer.
8
Непотрібні верстви ви можете видаляти, щоб вони не заважали роботі. Для цього клацніть на шарі правою кнопкою і виберіть Delete layer. Потрібні шари ви можете перейменовувати, щоб знати, які елементи містяться в кожному з них. Клацніть двічі на назву шару в палітрі і перейменуйте його.