Як зв'язати шапку англійської гумкою.

Шапка в'яжеться строго за розмірами. Як правило, вона повинна щільно прилягати до голови, тому, коли розраховують кількість петель для в'язання, цей факт слід враховувати обов'язково. Крім того, важливо знати, що вив'язування виробів полотном «гумка» має властивість розтягуватися.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - спиці.
Інструкція
1
Зніміть мірки (обхват голови).
2
Для розрахунку необхідної кількості петель, наберіть на спиці 20 петель і кілька рядів пров'яжіть, формуючи зразок. При цьому в'яжіть його, по черзі пров'язуючи лицьові і виворітні петлі, формуючи візерунок полотна. У наступних рядах пров'язуйте петлі так, як вони «дивляться», тобто лицьові петлі пров'язуйте лицьовими, а виворітні - виворітними.
3
Пров'язавши таким образів 20 рядів, розрахуйте кількість петель, яке буде вам необхідно для вив'язування шапки. При цьому обов'язково враховуйте щільність свого в'язання.
4
Визначтеся з тим, яка кількість петель при вашій щільності в'язання відповідає одному сантиметру. Розрахуйте необхідну кількість петель.
5
Приступайте до набору петель для шапки.
6
Перший ряд пров'яжіть лицьовими і виворітними петлями, чергуючи їх. Другий ряд в'яжіть так, як «дивляться» петлі. Третій ряд і всі наступні мають особливість: при пров'язуванні лицьової петлі вводите спицю в петлю, розташовану поруч нижче, ніж той, який пров'язуйте. Полотно при цьому буде виходити трохи пухким, тому петлі не розтягуйте, намагайтеся добитися максимальної щільності в'язання.
7
Для формування одвороту пров'яжіть 6-8 сантиметрів полотна і продовжуйте в'язати полотно самої шапки. На відстані 10 сантиметрів від рівня одвороту (або 16-20 від рівня початку в'язання) починайте плавно збавляти петлі, вив'язуючи денце шапки.
8
Зменшення виробляєте з двох сторін полотна, рівномірно розподіляючи убавленій петлі, до тих пір поки на спицях не залишиться три петлі. Закріпіть їх і зшийте шапочку трикотажним швом. Змочіть виріб водою і дайте висохнути, щоб шапка дала потрібну усадку. При бажанні до неї можна пришити помпон.
9
Щоб край шапки не розтягувати, його можна оформити другим способом. Для цього в'яжіть шапку так, як описувалося вище, але без вив'язування одвороту. Потім наберіть на спиці 10 петель і в'яжіть обробний край окремо. Довжина обробки повинна дорівнювати знятої міркою (обхвату голови).
10
Пришийте готовий обробний край до краю шапки трикотажним швом. Такий варіант дозволить виробу не розтягуватися в процесі носіння і щільно прилягати до голови.
Шапка - це такий предмет гардеробу, який необхідний людині завжди: взимку - для тепла, влітку - від сонця. Способів в'язання цієї речі безліч. Рукодільниці перебувають у постійному пошуку і створюють все нові і нові моделі. Зв'язати шапку ви зможете самостійно, навіть якщо освоїли тільки лицьові і виворітні петлі.
Вам знадобиться
  • - пряжа
  • - спиці
  • - ножиці
  • - гачок
  • - картон
Інструкція
1
Перш ніж почати в'язання шапки, виміряйте довжину окружності голови. Орієнтуючись на свій розмір, наберіть на спиці необхідну кількість петель. Врахуйте складу ниток і їх товщину.
2
В'яжіть гумкою: 2 лицьові петлі, 2 виворітні або 1 лицьова, 1 виворітна. Можете вибрати і таку комбінацію: 1 виворітна петля, 3 лицьові. Приблизно через 10 см від початку в'язання збавте по 1 петлі з обох сторін виробу. Пров'яжіть ще кілька рядів гумкою і знову зробіть зменшення. Продовжуйте в'язати гумкою до кінця - близько 10 см.
3
Роботу закінчуйте наступним чином: відріжте приблизно 35 см пряжі, простягніть нитку через петлі останнього ряду. Затягніть. Вийшла верхівка шапки. Залишилися кінцем ниток за допомогою гачка або голки зшийте боку шапки на виворітній стороні.
4
Зв'язану шапку можна залишити в отриманому вигляді. Але цікавіше вона виглядатиме, якщо додати помпон, вуха або декорувати квітами, пов'язаними вручну, або ж пришити стрази. Можна зробити шапку у вигляді мордочки тварини: зв'язати гачком і пришити очі, ніс, рот.
5
Помпон для шапки зробіть так: візьміть невеликий шматок картону, намотайте на нього нитки. Від ширини картону і від кількості намотаною пряжі буде залежати, наскільки пухнастим вийде помпон. Акуратно зніміть нитки з основи, посередині з'єднайте їх, розріжте нитки з обох сторін. За допомогою вільного кінця нитки, якою ви пов'язали помпон, пришийте до шапки, розпушити його. Вуха для шапки зв'яжіть гачком у вигляді овалів або полуовалов.
Корисна порада
Кількість сантиметрів, наведених в даному прикладі, може відрізнятися в залежності від товщини вибраних вами ниток. Можна використовувати кілька кольорів ниток.