Як зробити гарний відеоролик.

Зробити відеоролик під силу кожному, у кого на комп'ютер встановлена програма Movie Maker. Для цього навіть не потрібно нічого знімати, досить завантажити в редактор декілька фотографій. Але створення ролика, який сподобається глядачам, вимагає творчої фантазії та попередньої підготовки.
Вам знадобиться
  • - відеофайли;
  • - фотографії;
  • - програма для монтажу відео.
Інструкція
1
Перш ніж ви почнете завантажувати робочі матеріали в монтажну програму, вирішите, який саме ролик ви збираєтеся робити: вітальну листівку, презентацію, нарізку про подорож, музичний кліп або фото есе у форматі кліпу. Подумайте, хто буде дивитися ваше відео. Може виявитися, що образи, зрозумілі і звичні для ваших найближчих друзів, не знайдуть розуміння у ширшій аудиторії.
2
Розібравшись, що і для кого ви робите, подивіться ролики схожої тематики, завантажені в інтернет. Їх можна знайти на відеохостингу або в соціальних мережах, забивши в пошукову рядок кілька ключових слів. Запам'ятовуйте вдалі прийоми, які використовували автори цих кліпів.
3
Внесіть елемент порядку в творчий хаос: напишіть сценарій ролика, зробіть розкадрування або монтажний план. Якщо у вашому відео буде присутній сюжет, вкажіть в сценарії дійових осіб і коротко опишіть обстановку.
4
Для вітального ролика або кліпу, для якого сюжетну лінію виділити складно, намалюйте розкадрування - серію схематичних картинок, за якими можна зрозуміти, як розташовуються об'єкти в кожному плані вашого відео. За допомогою стрілочок вкажіть напрямок руху об'єктів. Така розкадровка нагоді і в тому випадку, якщо ви збираєтеся знімати власне відео, а не монтувати готові футажи.
5
Якщо вам потрібно зробити нарізку з вже відзнятого відео, імпортуйте файл в відеоредактор, перенесіть на монтажний стіл і розріжте на окремі сцени. Запишіть на листку паперу або в документі текстового редактора тайм-код початку і кінця кожної сцени і коротко опишіть її зміст. Це допоможе вам точніше визначити, які сцени увійдуть в підсумкове відео, а які можна спокійно викинути.
6
Звукоряд теж є важливою складовою відеоролика. Підберіть відповідне звуковий супровід для свого кліпу. Це може бути музика або шуми. Для озвучення ролика, зробленого як фото есе, підійде запис розповіді про події, які ілюструються фотографіями, вставленими в відеоряд.
7
Виберіть монтажну програму, яка підходить для ваших цілей. Для нескладного монтажу і додавання стандартних ефектів і переходів підійде Movie Maker. VirtualDub дозволяє працювати з кольором і стабілізувати відео. Редактори зразок Canopus Edius і Adobe Premiere можуть працювати з декількома відеодоріжці і регулювати їх прозорість. Короткий ролик з великою кількістю анимированной інфографіки можна зробити в Adobe After Effects.
8
Зберіть готові матеріали в відеоредактор і розташуйте їх на монтажному столі так, як це передбачено у вашому сценарії або розкадруванні. Додайте в проект звук і перегляньте результат. Епізоди, отримані затягнутими, обріжте або розбийте, розрізавши кліп і вставивши на це місце будь-який відповідний за змістом уривок.
9
Збережіть файл проекту. Це дозволить вам повернутися до редагування кліпу в будь-який час. Для перегляду та завантаження в інтернет збережіть підсумковий ролик в одному з відеоформатів: avi, mpeg, wmv або vob.
В інтернеті дуже велика кількість найрізноманітніших відео. Всі вони на будь-яку тематику, різної якості. Ось у деяких користувачів виникає бажання самому створити відео. Це зробити не так вже й складно. Однак потрібно налаштувати певні параметри на комп'ютері, а також завантажити відповідне програмне забезпечення.
Вам знадобиться
  • Персональний комп'ютер, програма Sony Vegas
Інструкція
1
Оригінальне і красиве відео можна зробити зі своїх особистих фотографій або красивих картинок. Для цього вам знадобиться спеціальна програма Sony Vegas. З її допомогою ви зможете створити відео. Запустіть програму на своєму комп'ютері. Ознайомтеся попередньо з інтерфейсом. Для того щоб відкрити потрібні файли, подивіться в ліву частину Sony Vegas. Там ви побачите папки, які зберігаються на вашому комп'ютері. Клацніть на папці і виберіть цікавить файл. Перетягніть його в нижню частину віконця даного редактора. Ваша картинка стане частиною відео фрагмента. Його довжина за замовчуванням складе 4с. Щоб задати довжину кадру, просто розтягуйте або стискайте його. В програмі Sony Vegas в лівій частині є різні настройки. При бажанні можете їх налаштувати.
2
Все картинки або фотографії по черзі перетягуйте так, щоб вони розташувалися в одну доріжку. Можете тепер додати красиву музику. Це робиться аналогічно, як з фотографіями. У лівій частині знайдіть потрібну пісню. Потім просто перетягніть її у вікно даного редактора. Повинна з'явитися нова доріжка. Вона буде поділена на два канали. Увімкніть програвання відео. Зліва налаштуйте потрібну гучність. Щоб відео файл був красивіше, зробіть ефекти. Їх можна вставити між картинками. Для цього сумістите краї двох файлів, наклавши їх один на одного. На місці з'єднання будуть криві. Можете спробувати прирівняти доріжку з піснею до доріжки з картинкою. Переходи з ефектом можете ставити будь-де. Ефекти можуть бути будь-які. Зайдіть в розділ «Переходи» і там перегляньте, які є варіанти.
3
Те, що вам сподобається, перетягніть мишкою на місце, де з'єднуються картинки. Пожвавите ваше відео. Знайдіть опцію під назвою «Панорама». Клацніть на неї, і ви побачите вікно, де розташовані настройки. Налаштуйте початок слайда і кінець. Направте ваш курсор на початок шкали з часом. З'явиться ромбик. Фокус можете міняти за вашим бажанням. Закрийте вікно. З'явиться ефект руху. Такі настройки можете зробити для всіх картинок. Можете додати до слайдів і текст. Для цього є спеціальна вкладка «Генератор даних». Перетягніть вибраний фрагмент на картинку і пробуйте експериментувати. З досвідом ви зробите дуже красиве відео. Проект збережіть в форматі * .avi.