Як склеїти великий пазл.

З пазлів виходять дивовижної краси картини, якщо в основі малюнка - майстерня фотографія. Змішувати і класти назад у коробку шкода, однак можна прикрасити ними квартиру.
Вам знадобиться
  • - 2 листи ДВП або килимок для пазла і лист ДВП;
  • - клей ПВА-М або канцелярський клей;
  • - лак по дереву ПФ-157;
  • - жорстка плоска пензлик або губка;
  • - скотч;
  • - рамка для пазла.
Інструкція
1
Збирайте пазл, який хочете зберегти, на аркуші ДВП або на килимку для пазла, словом, на будь щільною відокремлюваної поверхні, яку можна буде накрити іншим листом і перевернути. Якщо пазл зібраний на столі, пересуньте його на щільний аркуш або дошку, накрийте іншим листом. Щільно притисніть їх один до одного і переверніть.
2
Склейте оборотну сторону пазла скотчем, внахлест поперек, потім уздовж поверхні. Зріжте надлишки скотча, підберіть відповідну за розміром рамку, затисніть картину між склом і основою.
3
Підберіть матеріал для склеювання пазла, якщо немає можливості перевернути його на оборотну сторону. Така ситуація виникає, коли пазл дуже великий і зібрати його можна тільки на підлозі, а лист ДВП не був своєчасно покладений під картину. Скористайтеся клеєм ПВА і лаком, або канцелярським клеєм.
4
Очистіть картину від пилу і будь-якого сміття, що потрапив на поверхню, потім, щоб оберегти поверхню підлоги від клею, обережно підкладіть шматок поліетилену або тонкого паперу під картину. Нанесіть клей ПВА товстим шаром на лицьову сторону картини за допомогою плоскої пензлика або невеликий губки (можна також скористатися простим канцелярським клеєм). Постарайтеся не затягувати процес нанесення клею, так як він сохне швидко, але в той же час проклейте всі стики картини.
5
Залиште картину на 2-3 години до повного висихання клею. Якщо він заповнив усі зазори між частинами головоломки і став прозорим, утворивши матову плівку, склейка виконана правильно.
6
Нанесіть на склеєний пазл лак для дерева, щоб додати блиск. Спочатку ще раз очистіть його від будь-якого сміття або пилу, потім губкою рівномірно накладіть трохи лаку на всю картину. Слідкуйте за тим, щоб лак був нанесений без пробілів, так як це буде помітно після висихання. Намагайтеся не зачіпати руками або одягом вже вкриту лаком поверхню. Не торкайтеся картині протягом двох днів, до повного висихання лаку.