Як розбити картинку.

До створення деяких сайтів необхідно підійти серйозно. Особливо якщо передбачається сайт для масового доступу користувачів. Чималу роль грає дизайн сайту. Останнім часом стає модним складати меню сайту з фотографії, яка розділена на частини. Кожна частина фотографії відповідає своєму розділу. Для того, щоб зробити таке меню, необхідно розділити фотографію на декілька частин.
Вам знадобиться
  • - програмне забезпечення Paint.NET
Інструкція
1
Візьміть будь-яке фото або картинку, яка буде доречно виглядати на головній сторінці вашого сайту. Зараз вам має розділити цю фотографію на 4 частини. По ходу вашого навчання ви зрозумієте, що можна зробити багато частин з однієї фотографії. Нами буде використана фотографія з рівними сторонами (квадрат).
2
Відкрийте фотографію або картинку в графічному редакторі Paint.NET. Створіть новий прозорий шар. Необхідно створити його поверх фотографії. На новому шарі вам потрібно промальовувати сітку, яка зможе розділити фотографію на певну кількість частин. Малювати сітку ви будете на новому шарі, щоб не зачепити вашу картинку. Для виконання цієї дії нам знадобиться інструмент "Лінія або крива". За допомогою цього інструменту можна намалювати будь-яку сітку. Але існує також більш простий спосіб. Для малювання сітки скористайтеся додатковим зовнішнім ефектом "Прямокутна сітка".
3
Виберіть ширину і висоту комірок сітки залежно від вашого зображення. В цьому прикладі ширина склала 200px, т.к. ширина і висота фотографії становить 400px. Якщо вам потрібно зробити зовсім інший розмір сітки на фотографії або зробити сітку іншої форми, наприклад, прямокутної, то зробити це досить просто - змініть значення ширини або висоти. При виборі кольору ліній сітки скористайтеся білим кольором, але вибір не має значення. В кінці цих дій у вас повинна вийти ось така сітка.
4
Отримали сітку, значить, справа за малим. Скористайтеся інструментом «Чарівна паличка». Виділіть один фрагмент сітки, скопіюйте його. Тепер кожен сегмент можна зберігати. В результаті у вас вийде 4 окремих файлу картинок.
Розбивка великий фотографії на дрібніші необхідна в різних випадках. Наприклад, для зручної роздруківки або детальнішою обробки зображення. Щоб розбити фото на частини необхідного розміру, нам буде потрібен хороший редактор зображень. Найкраще - Photoshop.
Вам знадобиться
  • Графічний редактор, фото, Photoshop
Інструкція
1
Відкривайте фото в редакторі. Потрібно заздалегідь визначити, як розділяти зображення. Можна розбити фото як на рівні частини, так і різного розміру. В редакторі Photoshop є два інструменти для поділу зображень. Це раскройка і лінійка. Якщо ви плануєте працювати з усіма частинами зображення, але окремо, то краще вибирайте раскройку. Ви задаєте потрібний розмір фрагмента зображення і переносите на новий шар. Таким ось способом можна легко працювати з кожною частиною зображення окремо, а потім зберегти картинку одним файлом.
2
Інша справа, якщо фотографія дуже велика, і вам необхідно її розділити на дрібніші фрагменти. А потім працювати з кожним, як з окремим фото. В такому випадку розрізування на шари можна теж використовувати. Правда, доведеться кожен шар зберігати в окремий файл. А можна поступити простіше.
3
В панелі вибираєте інструмент лінійка. Тепер задавайте положення по вертикалі і горизонталі, по координатам. Так вийде більш точно. А якщо хочете відміряти на око, то можна мишкою виділити потрібні області. Потім зберігайте кожен фрагмент в окремий файл. І можна буде працювати з кожним з них окремо.
Корисна порада
Що ж до інших програм, то вони не надто зручні. Ось, наприклад, альтернатива Фотошопу - GIMP. В цьому графічному редакторі теж є багато інструментів, тільки не всі зручні у використанні. А ось розділити картинку на частини в ньому можна точно так само, як і в Photoshop. У простіших програмах можете і не намагатися зробити подібне. Якщо редактор простенький, то доведеться відміряти на око частини зображення. Так що про точність говорити не доводиться.