Як зшити рюкзак-кенгуру.

Сьогодні рюкзак- «кенгуру» став популярним помічником молодим батькам, так як дозволяє без труднощів проходити разом з малюком в тих місцях, де не може проїхати дитяча коляска. При цьому руки батька залишаються вільними, а малюк в рюкзаке- «кенгуру» рідко плаче або вередує. Нерідко куплений в магазині готовий рюкзак доводитися переробляти, підганяючи його під розмір малюка. Саме тому багато мам воліють шити таке пристосування самостійно.
Вам знадобиться
 • - відріз тканини розміром 100х50 см (тик, льон, джинс),
 • - 3 метри синтетичної корсажной стрічки шириною від 4 до 6 см (залежно від діаметру кілець),
 • - 4 металевих кільця,
 • - 4 металевих ґудзики.
Інструкція
1
Зробіть викрійку основної частини. Вона повинна нагадувати за формою античну вазу, яка в нижньому підставі дорівнює приблизно 30 см, а у верхньому - близько 50 см. Викроїте дві однакових за розміром деталі з основної тканини, а також прокладку такої ж форми з щільного тика або синтепону (для зими) .
2
Відріжте від корсажной стрічки шматок завдовжки 55 см - це буде заготовка для нижньої лямки. На кінцях цієї заготовки закріпіть по 2 металевих кільця (дерев'яні або пластмасові кільця для цих цілей не годяться, тому що дерево розпадається від навіть неглибокої тріщини, а пластмаса буває досить крихкою). Відріжте дві стрічки по 21 см, які після пришити до верхньої лицьової частини основної заготовки на відстані 17 см від нижнього краю «вази». До середини основної частини пришийте дві смужки, отримані з залишився шматка корсажной стрічки.
3
Складіть всі основні деталі разом і прошийте, відступивши від краю близько 1 см. Залишайте не зашитою нижню сторону «вази», через яку виверніть виріб.
4
Пришийте до нижнього краю основи подвійним рядком (для надійності) стрічку з кільцями, одночасно пришиваючи до неї також стрічки для фіксування ніжок дитини.
5
На «вушках» верхній частині «вази» зробіть по 2 петлі для регулювання натягу несучих лямок, на яких дитина повинна висіти на пахвах, щоб не сидіти на попі. А гудзики пришийте на лямки.
6
По центру спинки з лицьового боку пришийте кишеню, в який вкладіть тонку дощечку, вирізаний з дитячої дошки-ледянки прямокутник або шматок фанери для жорсткості.
7
Замість кілець можна використовувати карабіни, а замість гудзиків для регулювання натягу поставити пряжки потрібної ширини. Плечові лямки також можна виготовити не з стрічки, а з основної тканини з щільною прокладкою або синтепоном. Рюкзак можна забезпечити бортиками для підвищення надійності конструкції. А для зручності батьків під плечові лямки підкладіть подушечки, щоб носіння було безболісним і комфортним.
Рюкзак-кенгуру - дуже практична річ для батьків. Він дозволяє вільно пересуватися з малюком в місцях, де дуже важко використовувати коляску. Та й руки завжди залишаються вільними.
Вам знадобиться
 • - щільна тканина;
 • - ремінні стрічки;
 • - білизняний мотузок;
 • - поролон;
 • - товстий картон;
 • - бавовняна тканина;
 • - 2 великі плоскі гудзики;
 • - репсова стрічка;
 • - еластична тасьма;
 • - 8 пластикових або металевих кільця;
 • - швейні приналежності.
Інструкція
1
Зробіть викрійку кенгуру. Передня частина цього рюкзачка нагадує трусики. Викроїте квадрат зі сторонами 45 см. У нижній частині деталі з обох сторін накресліть лінії для отворів для ніжок. Висота - 18 см, ширина в нижній частині 10 см.
2
Викрійка задній частині кенгуру являє собою трапецію. Нижня сторона якої - 30 см, верхня - 8 см, а висота 60 см. Внизу деталі накресліть 4 виточки шириною по 4 см кожна, висотою - 5-6 см. Розташуйте їх на рівній відстані один від одного.
3
Аналогічні деталі викроїте з поролону і бавовняної тканини. З щільного картону зробіть деталь для спинки.
4
На задній частині рюкзака застрочити виточки. Щоб шви були міцними, прокладайте по 2 рядки. Складіть передню і задню частини лицьовими сторонами один до одного, поєднуючи нижні зрізи і стачайте їх. Аналогічним чином сшеййте деталі з поролону і бавовняної тканини.
5
Складіть деталі в наступній послідовності: підкладка з бавовняної тканини виворітного стороною вгору, потім поролон, картонний елемент для фіксації спинки і основна деталь з щільної тканини. Зіставте всі зрізи, зайве відріжте і обробіть краю репсовою стрічкою, складеної вдвічі.
6
Верхній зріз трусиків відігніть на виворітну сторону на 4-5 см і прострочіть кулиску. Зробіть 2 рядки. Одну близько до зрізу, другий на відстані 2,5 см від верхнього краю. Вставте в отримані куліскі 2 відрізка еластичної тасьми.
7
До нижньої частини спинки кенгуру пришити пояс довжиною 0,5 м. Прикріпіть по 2 кільця з кожного боку. До верхньої частини рюкзака пришити 2 лямки довжиною 0,5 м і прикріпіть до нижньої сторони кожної з них по 2 кільця. На відстані 5 см від краю обробіть петлі для застібки.
8
Відріжте 2 шматки пасової стрічки довжиною по 1,4 м кожен. Простягніть їх через кільця на лямках рюкзака і зафіксуйте. До верхньої частини переду пришийте 2 плоскі гудзики. Рюкзак-кенгуру готовий.
Зверніть увагу
Можна зробити рюкзак і м'яким. Для цього елемент з картону НЕ вшивають в основну конструкцію, а пришити до спинки кишеню і вставляйте в нього картон для фіксації спинки дитини в міру необхідності.
Корисна порада
При носінні дитини на спині перехрестите лямки спереду і пропустіть їх через кільця на поясі і зав'яжіть вузлом. Якщо ви хочете нести дитину попереду, то, навпаки, перехрестите лямки на спині, зафіксуйте їх через кільця на поясі і зав'яжіть ззаду.