Як побудувати викрійку класичних брюк. викрійка класичних прямих брюк.

Ви хочете, щоб класичні брюки ідеально сиділи на вашій фігурі? Побудуйте викрійку за вашими мірками. Якщо слідувати інструкції покроково, то відмінний результат гарантований. А крім того, використовуючи викрійку-основу, можна сконструювати і багато інших моделей брюк: кльош, галіфе, банани і так далі.
Вам знадобиться
  • - сантиметрова стрічка;
  • - великий аркуш паперу (шматок шпалер або ватман);
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Зніміть мірки. Для побудови викрійки класичних брюк вам знадобляться: полуобхват талії, напівобхват стегон і довжина виробу.
2
Почніть з побудови викрійки передньої частини брюк. На великому аркуші паперу (це може бути шматок непотрібних шпалер або ватман) побудуйте прямий кут. Його вершину позначте точкою Т. Від неї відкладіть вниз мірку довжини виробу, цю точку позначте буквою Н.
3
Проведіть від точки Н перпендикулярно лінії ТН пряму лінію вправо. Відкладіть вниз від точки Т 1/2 мірки Напівобхват стегон плюс 1 см. Точку позначте буквою Б. Далі від точки Б відкладіть вправо 1/2 мірки Напівобхват стегон плюс 0,5 см, точку позначте Б1.
4
Для побудови ширини сидіння відкладіть вправо від точки Б1 1/10 частина мірки Напівобхват стегон і поставте крапку Б2. Проведіть вгору від точки Б пряму, паралельну лінії ТБ, крапку в місці їх перетину позначте Т1. Відкладіть від точки Б1 вгору відрізок, рівний величині відрізка Б1Б2. З'єднайте точки плавною лінією, як показано на кресленні викрійки.
5
Тепер накресліть лінію Заутюжіваніе. Для цього ширину сидіння (це відрізок Б1Б2) розділіть навпіл. Потім розділіть навпіл відрізок від точки поділу до точки Б і поставте крапку Б3. Проведіть вниз і вгору від точки Б3 пунктиром паралельно лінії ТН.
6
Відкладіть вправо від точки Н відрізок від 4 до 6 см. Точки 4-6 і Б з'єднайте. Від лінії Заутюжіваніе відкладіть вправо відрізок, рівний величині від точки 4-6 до лінії Заутюжіваніе, і поставте крапку Н1. З'єднайте точки Н1 і Б2.
7
Тепер приступайте до оформлення лінії талії брюк. Відкладіть вниз від точки T1 1 см. З'єднайте точки 1 і Т.
8
Розрахуйте глибину виточок. Для цього виміряйте величину відрізка Т1Б1. Відніміть від отриманої величини 1/2 мірки Напівобхват талії. Від отриманої різниці відніміть 0,5 см і розподіліть на передню і бічну і передню виточки. Наприклад, відрізок Т1Б1 дорівнює 7,5 см, отже 7,5-0,5 = 7 см, 7см/2 = 3,5 см. Отже, глибина виточень дорівнюватиме 3,5 см.
9
Відкладіть отриману величину по лінії талії вправо від точки Т. Оформіть витачку плавною лінією. Далі від лінії Заутюжіваніе відкладіть вправо і вліво по половині величини глибини виточки (складочки): 3,5/2 = 1,75 см.
10
Побудуйте викрійку задньої частини брюк. Для цього відкладіть вправо від точки Б2 1/10 частина мірки Напівобхват стегон плюс 3 см, точку позначте Б4.
11
Розділіть відрізок Б2Б4 навпіл. Від отриманої точки відкладіть вниз 1 см. Потім відкладіть по лінії талії вліво від точки Т1 1/10 частина мірки Напівобхват стегон і поставте крапку т. З'єднайте точки 5,2 і т (точка т1).
12
Розділіть навпіл відрізок т1 5,2. Відкладіть вправо під прямим кутом від точки ділення 0,5 см. З'єднайте точки т1 0,5, 5,2, В2, 1, Б4 плавною лінією.
13
Для того щоб оформити лінію талії брюк, проведіть від точки Т вліво пряму лінію довільної довжини. Проведіть від точки т1 вліво лінію, рівну 1/2 мірки Напівобхват талії плюс 7 см, і поставте крапку т2.
14
Розрахуйте глибину виточок задньої половини брюк. Виміряйте відрізок Т1Т2, від отриманої величини відніміть 1/2 мірки Напівобхват талії. Розподіліть отриману різницю мінус 1 см (на посадку) на дві задні виточки таким же чином, як і для передньої частини брюк.
15
Розділіть відрізок Т1Т2 на три частини. Відкладіть від точок ділення вниз під прямим кутом до лінії Т1Т2 по 10 см (довжина виточок), а вліво і вправо - по 1,5 сантиметра (це глибина виточок). Потім з'єднайте точки 1,5; 10 і 1,5.
16
По лінії низу відкладіть 1-2 см (за вашим бажанням) вправо від точки Н1. З'єднайте точки т2, 1-2 прямою лінією. Для оформлення лінії крокової шва з'єднайте точки Б4,1-2. Цю лінію розділіть навпіл. Відкладіть від точки ділення під прямим кутом вліво 3 см.
17
З'єднайте плавною лінією точки Б4, 3, 1-2, як показано на кресленні. Викрійка-основа класичних брюк готова.