Навіщо потрібні мости.

Мости - це інженерно-технічні споруди, і вони можуть бути найрізноманітніших форм і мати різне призначення. Мережеві, розвідні, висячі, залізничні, автомобільні, пішохідні - це всі мости.
Мости служать для з'єднання чого-небудь або кого небудь. Найпоширенішими і давніми є мости через рекі.О існування розвідних мостів знають усі. А навіщо вони потрібні? Чому не можна побудувати звичайний міст? Це пов'язано з тим, що величезний лайнер не може пройти під простим мостом по висоті, тому на місцях судноплавства будують розвідні. Вони можуть розходиться вертикально (вгору) або горизонтально (в сторони). Найперший розвідний міст був побудований над річкою Темзой.Самий простий вигляд моста - балковий. Він служить для закриття невеликого порожнього простору. Існують навіть зубні мости! Мостовидні зуби - це протез, який потрібно встановлювати в тому випадку, якщо відсутня декілька або один зуб. Обов'язкова умова - наявність двох зубів з боків від місця установки. Метромост служить для того, щоб по ньому проходила лінія метро.Железнодорожние мости призначені спеціально для поїздів. По пішохідних мостах можуть пройтися тільки пішоходи. За ним не можуть їхати автомобілі, для них існують окремі, автодорожні мости. Самий перший міст з'явився ще в глибоку давнину і являв собою просте колоду, перекинутий через вузьку прірву. Надалі, ці споруди почали будувати з камня.Мости використовувалися і для забезпечення населення водою. Такий вид споруд називається акведуки. Деякі мости є архітектурними витворами мистецтва, тому служать не тільки як переправний засіб, але і як прикраса міста. В Італії побудований багатофункціональний міст - на додаток до своєї основної функції, він надалі планується використовуватися як вітряна і сонячна електростанції (вітряна і сонячний міст "Solar Wind"). У Денвері створений міст спеціально для тварин. Він з'єднує собою дві частини лісу, які були розділені автомагістраллю. Найдовший міст у світі був побудований в Китаї, його довжина становить 22 милі (35,41 км). Він з'єднує собою берега океану. Дивно це спорудження тим, що на ньому працює спеціальний сервіс, в якому можна заправити машину, поїсти і переночувати.
Компас - річ, яка незамінна в серйозному туристичному поході. За допомогою цього корисного пристосування, оснащеного магнітною стрілкою, мандрівник може вибрати правильний напрямок руху, не побоюючись заблукати в незнайомій місцевості. Щоб компас не став марним аксесуаром, потрібно вміти ним правильно користуватися.

Для чого потрібен компас

Люди вибираються на природу досить часто. Для одних це можливість відвідати ліс у пошуках грибів і ягід. Інші люблять туристичні походи по незвіданих місць. Незаймана природа, свіже повітря, пісні під гітару біля вогнища та інші атрибути романтики, однак, гарні тільки тоді, коли мандрівники відчувають себе в лісі впевнено. А для цього необхідно мати можливість орієнтуватися в незнайомих местах.У людини, що знаходиться в чужому місті, зазвичай не виникає проблем з орієнтуванням на місцевості. У великому мегаполісі досить легко визначити своє місцезнаходження. У цьому туристу допоможуть елементи міської інфраструктури, таблички з назвами вулиць чи станцій метро, інші інформаційні покажчики. Щоб відчувати себе впевнено, буває достатньо мати під рукою саму загальну карту-схему города.Другое справа, якщо ви опинилися на природі. Тут немає звичних атрибутів цивілізації, та й запитати дорогу найчастіше не у кого. І тоді на виручку приходить компас. Він якраз і є тим приладом, за допомогою якого можна порівняно легко орієнтуватися в полі, в горах або в лісі, тобто там, куди вас закинув вітер мандрів. Це компактний пристрій, забезпечене круговою шкалою і намагніченою стрілкою, дозволяє підготовленому туристу впевнено визначати сторони горизонту і намічати правильний напрямок руху.

Як користуватися компасом

Щоб привести компас в «бойову готовність», зніміть його з фіксатора і встановіть на горизонтальній площині. Намагнічена стрілка при цьому звільниться і почне коливатися, після чого встановиться нерухомо, вказуючи синім кінцем на північ, а червоним - на південь. Тепер потрібно повернути корпус приладу так, щоб нуль на циферблаті збігся з кінцем стрілки, спрямованим на північ. Врахуйте, що починати орієнтування необхідно не в той момент, коли ви опинилися в безвихідній ситуації і заблукали, а в момент початку руху по незнайомій місцевості. Знаючи розташування сторін горизонту в момент входження в ліс, ви можете відразу зрозуміти, в якому напрямку будете рухатися. Повертатися, природно, вам необхідно буде у зворотний сторону.Іспользуя мітки, нанесені на круговій шкалі компаса, ви можете вибрати для себе будь-який напрямок руху. Щоб не загубитися в поході, необхідно буде лише запам'ятати чи записати азимут на примітний орієнтир, відзначений на карті або добре видимий на місцевості. Азимут - це виражена в градусах величина кута між напрямком на північ і на обраний вами об'єкт. Цей кут, який може приймати значення від 0 до 360 градусів, вимірюється по ходу руху годинникової стрелкі.Еслі ви на шляху прямування будете міняти напрям, слід всякий раз вимірювати за компасом новий азимут, викреслюючи ламану лінію на карті або схемі руху. Щоб освоїти роботу з компасом і картою, бажано провести одне-два польових заняття на місцевості, з якою ви порівняно добре знайомі. Цей навик в поєднанні з компасом допоможе вам без особливих зусиль орієнтуватися там, де не ступала нога людини.