Для чого потрібна фізична культура.

Фізична культура займає особливе місце в житті людини, оскільки з її допомогою вдається поліпшити роботу не тільки суглобів і м'язової тканини, а й внутрішніх органів. Заняття повинні бути регулярними і відповідними індивідуальним особливостям людини.
Багато людей вважають, що основною метою фізичного виховання людини є зміцнення здоров'я і підвищення фізичних показників розвитку організму. Звичайно, це вірно, але це всього лише зовнішній вплив фізичних навантажень. Існує і внутрішній результат, дія якого спрямована на псіхіку.Не багато людей люблять активний спосіб життя, віддаючи перевагу сидячу роботу. В цьому випадку доводиться постійно вести контроль над споживаними калоріями, які при сидячому способі життя досить легко відкладаються у вигляді жирової тканини. Також недостатня рухливість організму призводить ослаблення всіх систем і органов.Рекомендуется виділяти 5-10 хвилин для збереження здоров'я і відновлення активності на робочому місці. Для цього зовсім не обов'язково відвідувати тренажерні зали та фітнес-клуби, можна самостійно вибрати для себе комплекс вправ для щоденного проведення зарядки. Фізкультхвилинки необхідні в будь-якому віці, так як надає оздоровчий і профілактичний результат.Елементарная ранкова зарядка здатна підтримати людину в формі протягом всього дня. Також вона заряджає енергією і бадьорістю, в результаті чого людина після перших хвилин пробудження може почати займатися робочими справами. Ті, хто не роблять вранці зарядку, як правило, до обіду позіхають на робочому місці і намагаються будь-якими способами розбуркати себя.Еслі відсутній час для фізичних занять, то цілком підійде ходьба. Це може бути ходьба від дому до роботи (садка, школи) і назад. Якщо відстань досить велика і ви користуєтеся транспортним засобом, рекомендується виходити на пару зупинок раніше, щоб пройтися пішки. Ходьба сприяє зниженню ваги, стимулює обмінні процеси в організмі, зміцнює кісткову тканину, заспокоює нервову систему, позитивно впливає на серцево-судинну систему і т.д.Также доцільно проводити сімейні вечора не на дивані перед телевізором, а в грі, щоб всі члени сім'ї були задіяні у фізичній активності. Це може бути прогулянка на велосипедах, аеробіка під музику, лижі, плавання (залежно від бажання і можливостей).
Фізкультура є однією з головних складових здорового способу життя. Недолік рухів послаблює організм, і саме фізичне навантаження допомагає підтримувати в працездатному стані серцево-судинну і кістково-м'язову систему.
Під час занять фізкультурою організм споживає набагато більше кисню, ніж у спокійному стані. Це сприятливо позначається на роботі всіх органів. При регулярних тренуваннях зростає обсяг легких, поліпшується газообмін, що призводить в тонус серцево-судинну систему, сприяє зниженню артеріального тиску, перешкоджає виникненню інсультів та інфарктов.Фізіческая навантаження активізує центральну нервову систему, в результаті чого прискорюються не тільки обмінні, але і психічні процеси. Діти, які займаються фізкультурою, краще засвоюють шкільний матеріал. У дорослих зростає витривалість, підвищується работоспособность.Фіз культура є відмінним засобом для профілактики різних захворювань. Вправи стимулюють вироблення інсуліну, що допомагає організму підтримувати в нормі рівень цукру. Людям, страждаючим діабетом, фіз культура допомагає контролювати хворобу. Крім того, помірні фізичні навантаження сприяють підвищенню захисних сил організму, що допомагає йому протистояти респіраторним заболеваніям.Занятія фізкультурою сприяють розвитку волі. Вони вчать долати різні труднощі і домагатися поставленої мети. Ці якості найбільш важливі для підлітків, а також пасивних по натурі людей.Фізіческіе вправи зміцнюють кістково-м'язову систему. Вони благотворно впливають на руховий апарат, перешкоджають розвитку вікових змін. Помірні тренування підсилюють приплив лімфи до хребта, а це є відмінною профілактикою остеохондроза.Ліцам, страждаючим тими чи іншими захворюваннями, не варто обмежувати себе у фізичному навантаженні. Якщо загальнозміцнюючі заняття протипоказані, на допомогу прийде лікувальна фіз культура .