Як поставити тахометр.

Тахометр являє собою прилад, що показує частоту обертання деталей і механізмів. Його зазвичай встановлюють на автомобілі. Водії мотоциклів також його потребують і встановлюють його самостійно.

Інструкція
1
Для початку знайдіть тахометр, який підходить до вітчизняної машині. Добре підходять для мотоциклів прилади від автомобілів марки ВАЗ. Уважно огляньте його на наявність пошкоджень. Зверніть увагу, на тахометрі повинні бути присутніми три роз'єми: +12 Вольт, маса і вхід з котушки запалювання. Підключіть прилад до мотоцикла і перевірте його працездатність. Видима частота в більшості випадків в 2 рази менше реальної.
2
Після цього вам доведеться зайнятися переробкою тахометра. Для цієї мети вам необхідно просто замінити конденсатор, який знаходиться в ланцюзі амперметра. Почніть з розбирання приладу. Відкрутіть ззаду тахометра два шурупи, дуже акуратно підчепити металеву оплетку. Саме вона тримає пластмасову частину, яка фіксує скло. Всі три частини потрібно зняти одночасно. Робіть це дуже дбайливо, інакше ви можете зіпсувати зовнішній вигляд тахометра.
3
Знайдіть в приладі потрібний конденсатор. Зверніть увагу на його ємність, вона повинна бути дорівнює 0,22 мкФ. Такий конденсатор зазвичай має синій або зелений колір. Далі вам належить дану ємність збільшити приблизно в два рази. Для цієї мети вам знадобиться конденсатор ємністю 0,47 мкФ, також можна просто підключити в парі другий конденсатор ємністю 0,22 мкФ. Знайти його можна в старому телевізорі, магнітофоні або іншої цифрової техніки.
4
Встановіть у зворотній послідовності скло і оплетку. Закрийте тахометр і добре закрутіть шурупи. Далі знайдіть провід +12 Вольт, який йде від замка запалювання і підключіть його до приладу. Таку ж процедуру повторіть і з "масою". В результаті у вас залишиться одна вільна клема, до неї підключіть провід з котушки запалювання. Останній провід повинен йти з того місця, де знаходиться контакт розподільника запалювання.
5
Тепер ви можете перевірити працездатність встановленого приладу. показання повинні повністю збігатися. Якщо необхідно, виконайте регулювання тахометра підлаштування резистором. Розташований він на корпусі пристрою.