Як змастити вентилятор.

Як відомо, вентилятор, або кулер - це дуже важлива деталь вашого комп'ютера. Він регулює температуру процесора і не дає йому перегріватися. Звук працюючого в комп'ютері вентилятора відомий всім. Але якщо в один прекрасний момент ви помітили, що цей звук змінився, наприклад, ваш комп'ютер почав гудіти, як літак при зльоті, то це означає, що вентилятору явно потрібна допомога, тобто, чистка та змащування.
Інструкція
1
Відкрутіть болти за допомогою викрутки, від'єднайте роз'єм, вийміть вентилятор з корпусу.
2
За допомогою пензлика або ватної палички акуратно очистіть лопаті вентилятора і його корпус. Приберіть всю накопичену пил і бруд.
3
На корпусі вентилятора повинна матися кругла наклейка. Відклейте цю наклейку. Під нею ви знайдете гумову пробочку. Дуже акуратно дістаньте її, не пошкоджуючи.
4
Під цією гумкою ви знайдете втулку вентилятора і вісь, які ви і повинні змастити. Щоб виконати цю операцію, візьміть веретенне або машинне масло. Можна також використовувати шрус. Для змащення нанесіть трохи олії на вісь вентилятора.
5
Масло має покрити її, але не крапайте занадто багато, тому що в іншому випадку, при накладенні на місце гумової пробки масло може витекти з поглиблення і забруднити корпус, тоді наклейка не зможе приклеїтися назад. Щоб більш точно нанести масло і щоб воно не розлилося, ви можете використовувати медичний шприц. В цьому випадку масло для змащення має бути дуже рідким, щоб безперешкодно витікати через шприц.
6
Змащувати можна і внутрішні частини вентилятора, але для цього його доведеться повністю розбирати. Настійно не радимо вам займатися цим самостійно, якщо ви не є фахівцем - непрофесіонал не зможе впоратися з такою тонкою роботою, і ви ризикуєте зіпсувати кулер.
7
Тепер акуратно поверніть гумову пробку на місце, стежачи, щоб масло не розтеклося і не забруднила корпус. Ретельно і акуратно протріть корпус від забруднень. Після цього поверніть на місце круглу наклейку.
8
Трапляється так, що наклейка після відклеювання втратила свою форму або просто не приклеюється на місце. Це не страшно, замініть її шматочком звичайного канцелярського скотча, тільки виріжте його за формою і розміром.
9
У зворотному порядку встановіть вентилятор на місце і підключіть раз'ём.Теперь працездатність кулера значно підвищиться, він буде працювати, як щойно куплений. Але пам'ятайте, що через якийсь час від термічного впливу мастило випарується, тому проробляйте таку процедуру регулярно. Удачи вам і хорошої роботи вашому кулеру!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6cxUZ-DiDnc