Як включити службу терміналів.

В операційних системах сімейства Windows існує можливість віддаленого управління комп'ютером. Воно здійснюється за протоколом RDP за допомогою спеціальної програми-клієнта. Для того щоб віддалене управління було можливо, на цільовій машині потрібно включити службу терміналів.
Вам знадобиться
  • Права адміністратора на локальній машині.
Інструкція
1
Запустіть консоль управління (MMC). Клацніть правою кнопкою миші по іконці «Мій комп'ютер» на робочому столі і виберіть пункт «Управління» у відображеному контекстному меню. Або відкрийте панель управління, скориставшись меню кнопки «Пуск», перейдіть в розділ «Адміністрування» і клікніть по ярлику «Керування комп'ютером».
2
Активуйте оснастку «Служби». Для цього в лівій панелі консолі розгорніть вузол «Служби і додатки». Виділіть пункт «Служби».
3
Знайдіть елемент списку служб, відповідний сервісу терміналів. Для зручності пошуку в правій панелі переключіться на вкладку «Стандартний», збільште розмір колонки «Ім'я» списку і зробіть сортування за її вмісту, клікнувши по відповідному елементу заголовка. Знайдіть елемент «Служба терміналів» і виділіть його.
4
Відкрийте діалог управління службою терміналів. Клацніть по виділеному пункту списку служб правою кнопкою миші і виберіть пункт «Властивості» контекстного меню.
5
Змініть параметри запуску служби терміналів. Перейдіть на вкладку «Загальні» відкритого діалогу. У випадаючому списку «Тип запуску» виберіть елемент «Вручну». Після скоєння даного дії стане активна кнопка «Пуск».
6
Здійсніть спробу запуску служби терміналів. Клацніть по кнопці пуск на вкладці «Загальні» діалогу «Служби терміналів (Локальний комп'ютер) - властивості».
7
Дочекайтеся закінчення процесу запуску служби терміналів. Після вчинення дій попереднього кроку з'явиться діалог «Управління службою» в якому буде відображений індикатор прогресу запуску. Чекайте завершення операції. Якщо все пройде успішно, статус служби у вікні «Керування комп'ютером» зміниться на «Працює».
8
Перевірте функціонування запущеної служби терміналів, якщо це необхідно. Для цього знадобиться інший комп'ютер з ОС Windows, підключений до тієї ж локальної мережі, що і машина, на якій проводився запуск служби. Дозвольте доступ до служби терміналів у властивостях брандмауера.На іншому комп'ютері запустіть програму підключення до віддаленого робочого столу. Уведіть mstsc в діалозі «Запуск програми», який можна відкрити при кліці на пункті «Виконати» меню «Пуск». Натисніть OK. Введіть IP цільового комп'ютера, ім'я користувача і натисніть «Підключити».
Служба терміналів дозволяє отримати доступ віддалених комп'ютерів до додатків, запущеним на сервері. Запуск служби терміналів доступний в Windows Server. Сама служба складається з трьох компонентів, які потрібно послідовно налаштувати: сервер, обмін повідомленнями і клієнт.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з встановленою Windows Server.
Інструкція
1
Активація служби терміналів проводиться безпосередньо на самому сервері під обліковим записом адміністратора мережі. Перейдіть в меню «Пуск» - «Панель управління». Виберіть «Установка та видалення програм», клікніть по кнопці «Додавання та видалення компонентів».
2
Дочекайтеся запуску майстра управління компонентами. У списку доступних елементів поставте галочку напроти пункту «Служба терміналів", клікніть по кнопці «Далі».
3
У наступному вікні необхідно вибрати тип служби. При віддаленому адмініструванні одночасно дозволено лише два підключення до сервера, а доступ відкритий користувачам, які перебувають у групі адміністраторів. У режимі «Сервер додатків» одночасно може здійснюватися більше 2 сполук, однак на контролері доменів повинна бути встановлена служба ліцензування.
4
Оберіть варіант необхідних дозволів для клієнтів сервера. Якщо ви вибрали режим сервера додатків, вкажіть, чи повинен сервер ліцензій обслуговувати весь домен, або він буде обслуговувати повністю всю організацію. Після закінчення застосування всіх параметрів натисніть «Готово», дочекайтеся закінчення процедури копіювання файлів. Перезавантажте комп'ютер, перейдіть в меню «Служби» і перевірте статус «Служба терміналів». Якщо настройка вдалася, в рядку статусу буде написано «Працює».
Корисна порада
Щоб протестувати функціонування запущеної служби, необхідно спробувати підключитися до сервера з іншого комп'ютера, що працює під ОС Windows в тій же локальній мережі, що і сервер. Запустіть програму підключення до віддаленого робочого столу. Для цього перейдіть в «Пуск» - «Виконати ...» і введіть mstsc. Введіть IP комп'ютера, вкажіть необхідні програми для запуску у вкладці «Програми», після чого натисніть «Підключити». Якщо з'єднання вдалося, настройка проведена коректно.