Як малювати олійними фарбами.

Олійні фарби являють собою сухий пігмент, розведений спеціальними розчинниками або маслами. Писати олією досить складно, хоча і дуже захоплююче. Охочих навчитися, можливо, надихне свідомість того, що багато великі майстри віддавали перевагу саме олійного живопису.

Вам знадобиться

- фарби; - щітки; - столярний клей; - палітра; - полотно;

Інструкція
1
Для початку підготуйте все необхідне. Хоча існує безліч фарб самих різних кольорів, початківцям варто обмежитися мінімальним набором (основні кольори плюс 2 - 3 проміжних). Враховуючи, що потрібний відтінок можна отримати змішуванням двох або кількох основних кольорів, такий набір дає можливість впоратися з будь-колористичної завданням і (що важливо) дозволяє добре вивчити властивості фарб і їх сумішей.
2
Для змішування фарб необхідна палітра, її можна купити чи виготовити самостійно. Просочіть маслом для живопису тонку дощечку (товщиною не більше 3 мм) або фанеру - ваша палітра готова.
3
Підготуйте кисті. Розміри кистей визначаються в основному розмірами майбутнього малюнка. Для олійного живопису найбільш придатними є щетинні кисті.
4
Полотно - (в широкому сенсі цього слова) основа, на якій власне і виконується робота. Для олійного живопису можна використовувати картон, папір, дерево, скло, залізо. Але найкраща основа - це натягнутий на підрамник лляної або Пеньковий полотно.
5
Полотно необхідно проклеїти. Натягніть його на підрамник і широким пензлем нанесіть тонкий шар столярного клею. Після просушки при кімнатній температурі, злегка підрівняйте поверхню шматком пемзи і проклейте ще раз.
6
Наступний етап - грунтовка. Існує безліч різних грунтів. Кожен художник сам визначає для себе, який вид грунту йому більше підходить для роботи. Але це приходить з практикою. Найбільш часто використовується акриловий грунт.
7
Зробіть на полотні попередній детальний малюнок вугіллям. Потім його можна обвести тушшю, а вугілля змахнути. А можна просто зафіксувати малюнок, наприклад, желатиновим клеєм.
8
Існують різні прийоми роботи маслом. Найбільш часто використовується техніка а-ля прима. Етюд пишеться за один сеанс, "по сирому". Нанесення фарб по невисохлою шару дозволяє домогтися плавних, м'яких світлотіньових переходів, що і складає особливу принадність цієї техніки. Писати "по сирому" можна і в кілька прийомів. При цьому вживаються повільно сохнуть фарби, незакінчений етюд зберігають у прохолодному приміщенні, а перед початком роботи з'явилася плівку розчиняють спеціальним лаком.
9
Багатошарова живопис - техніка олійного живопису, при якій фарба накладається в декілька шарів, кожен шар просушується. Робота ведеться в три етапи: подмалевок, пастозна прописка (тільки після повного просушування попереднього шару) і лесировкою (нанесення "по сухому" тонких прозорих і напівпрозорих шарів фарб).