Як почати вишивати хрестом.

Вишивання хрестом - один з найпоширеніших видів рукоділля. Цьому не складно навчитися, але якість роботи буде залежати від того, наскільки точно виконані вимоги обраної схеми.
Вам знадобиться
  • - тканина або канва;
  • - малюнок;
  • - пяльци;
  • - муліне;
  • - голка;
  • - ножиці.
Інструкція
1
При вишиванні хрестом завжди вибирайте основу з рівною кількістю ниток по висоті і ширині. Початківцям вишивальницям краще використовувати канву - спеціально призначену для вишивки тканину.
2
Для зручності краще натягніть роботу на п'яльці - спеціальну рамку для вишивання.
3
Підготуйте нитки муліне і голку для вишивання. Моток муліне складається з 6 окремих ниток. Довжина близько 8 м. Хрестики виконуйте в кілька ниток: кількість складань може бути різним, але краще щоб їх було 2-3.
4
При вишиванні Не робіть вузликів. Виконуйте кріплення нитки під стібками, щоб заховати кінчик, як на початку вишивання, так і в кінці.
5
Рядок з хрестиків вишивайте в два прийоми: спочатку вишивайте в потрібній кількості строчку з нижніх стібків, потім закінчуйте хрестики верхніми стібками. Намагайтеся відразу звикнути виконувати нижні стібки хрестиків від верхньої лівої сторони до нижньої правої. Якщо всі верхні стібки будуть лежати в одному напрямку, тоді вишивка буде більш наочна.
6
Зручніше вчитися вишивці, коли на тканині вже завдано кольоровий малюнок. Починаючої умільці залишається тільки зашивати різнокольорові квадратики нитками, відповідного кольору.
7
При використанні символьної схеми доведеться витратити трохи більше часу. Певний символ відповідає хрестиками кожного кольору. Виберіть один символ і, слідуючи схемою, вишивайте візерунок ниткою відповідного кольору. Поступово переходите від ділянки одного кольору до іншого. Для зручності можна викреслювати олівцем вишиті місця зі схеми, щоб не відволікатися від залишилася роботи.
Зверніть увагу
Чим вище номер канви, тим дрібніше виходять хрестики.
Корисна порада
Не беріться відразу за роботу великого масштабу. Для початку краще зупинитися на невеликому дитячому малюнку, візерунку. Бавовняну нитку для роботи беріть довжиною по лікоть.