Як зробити намет. Як зробити саморобний намет.

Незважаючи на те, що в спеціалізованих магазинах представлений широкий вибір наметів самих різних модифікацій і місткості, більшість туристів воліє робити намети самостійно, виходячи з особистих вимог і переваг. Як же зробити намет самостійно?
Вам знадобиться
  • - тканина;
  • - гумовий клей;
  • - тасьма;
  • - швейна машинка;
  • - олівець;
  • - папір;
  • - конопляна мотузка;
  • - люверси
Інструкція
1
Оберіть модель палаткіСуществует безліч різних видів туристичних наметів - односхилі, двосхилі, трехскатной намети, намети-мішки, намети і т.п. Однак найбільшого поширення набули намети-будиночки, призначені для літніх туристичних походів. Вони прості в установці і досить комфортні. До того ж, їх легко зшити самостійно т.к. вони мають раціональний і простий розкрій.
2
Визначте розміри палаткіДля цього необхідно визначити на яку кількість осіб розрахована ваша палатка. Найраціональнішим вважається шити намети на 2-4 чоловік. Слід врахувати, що розмір підлоги на одну людину, як правило, становить 50х200 см. Розплануйте спальні місця і простір для необхідних вещей.Определіте висоту. При визначенні даного параметра слід врахувати, що чим більше висота вашого намету, тим більше її парусність. Компромісним варіантом прийнято вважати висоту в 150 см.
3
Зробіть креслення намети в обраному масштабі. Розрахуйте необхідну кількість матеріалів.
4
Оберіть тканьОт вибору тканини буде залежати вага вашого намету. Що, звичайно, є дуже важливим фактором в похідних умовах. Намети можна шити як із спеціальних прогумованих тканин, так і з тонкого брезенту або щільної бавовняної матерії. Однак, для полегшення ваги конструкції рекомендується використовувати капронові тканини підвищеної міцності.
5
Проведіть розкрій тканини у відповідності зі зробленим раніше кресленням.
6
Зшийте деталі, орієнтуючись на зроблену викрійку. Щоб уникнути протікання, полотнища необхідно прошивати подвійним швом. Промастіть шов гумовим клеєм. Задня стінка і підлога намети шиються, як правило, з більш щільного матеріалу.
7
Поперіть і висушіть тасьму. Це необхідно для того щоб надалі вона не дала усадку. Підшийте коник вашого намету.
8
Пропустіть тонку мотузку між підшитої тасьмою і коником. Зауважте петлі на кінцях мотузки. Закрийте місце кріплення петлі спеціальної нашивкою і ретельно прошийте її по периметру і хрест на хрест, захоплюючи матеріал і мотузку. За дані петлі будуть кріпитися розтяжки, тому дуже важливо щоб вони були надійно зафіксовані ..
9
Проробіть отвори для стійок на кінцях коника і встановіть в них люверси.
10
Зробіть вхід в намет, використовуючи два полотнища тканини. Закриватися вхід може за допомогою спеціальних петель і застібок.
11
Обладнайте біля входу застібається поріжок. Він охоронить намет від бруду і води.