Як зробити механічні годинники.

Механічні годинники мають достатньо складний механізм. Найпростіші складаються з шести головних вузлів: двигуна, передавального механізму з шестерень, регулятора, розподільника, стрілочного механізму, механізму заводу годин. Щоб зробити механічні годинники самостійно, знадобляться знання механіки і вміння розраховувати передавальне число шестерень і валів.
Інструкція
1
Найбільш зручними для самостійного виготовлення є годинники з дерева. Візьміть щільну деревину: клен, ясен, бук. Наріжте з неї диски необхідної товщини і просочіть їх лаком, наприклад, паркетним.
2
Розрахуйте основні передачі для шестерень і трибов (валів) годин, враховуючи, що секундний вал робить один оборот за 1 хвилину, центральний вал (хвилинний) робить оборот за 1 годину. При простому розрахунку необхідно отримати дев'ять основних шестерень і три додаткових для вузла заводу.
3
Обточити заготовки відповідно до отриманих розмірами. На трибах з торців зробіть отвори для установки опорних валів з бамбука або металу.
4
Наріжте на трибах і шестернях зуби за допомогою модульних фрез або верстата з ЧПУ (якщо у вас він є).
5
Виріжте з дерева стрілки, анкерну вилку, маятникову вилку, шківи для гир, заводні ручки, циферблат.
6
Приклейте клеєм стрілки до годинних колесам, посадіть шестерні на триби. Виготовте платини (місця для установки валів) з тієї ж породи дерева, просвердлите отвори під вали. Виготовте дерев'яну гирю (утяжелить її металом або цементом зсередини) .Соберіте годинник, підвісьте маятник, запустіть їх і відрегулюйте.
Зверніть увагу
Найпершими годинами вважаються сонячний годинник. Вони давали безсумнівну точність вимірювання, але залежали від погоди, і ними не можна було користуватися в нічний час доби. Тому стародавні греки і єгиптяни придумали і виготовили водяний годинник, так звані клепсидри. Їх принцип роботи полягав у витіканні води з посудини через калібрований нижній отвір. На стінки посудини наносилася шкала часу. Було придумано безліч видів водяних годин, пристосувань до них. Були навіть водяні будильники. Існували також вогневі годинник і пісочний годинник. У вогневих годинах для визначення часу, точніше його проміжку, використовувалися свічки або гноти. Пристрій пісочного годинника складалося з скляної колби і дрібного піску, сиплються крізь її отвір.
Сьогодні дуже популярна декоративна техніка декупаж. Чого тільки з її допомогою не виготовляють: скриньці, міні-стільчики, годинники та інші сувеніри. Причому, найбільшою популярністю користується виготовлення годинних механізмів .
Вам знадобиться
 • - вінілова платівка;
 • - годинниковий механізм;
 • - біла грунтовка в балончику;
 • - фарби;
 • - вода ;
 • - губка;
 • - декупажних карта;
 • - клей ПВА;
 • - ножиці;
 • - перукарський фен;
 • - декалькоманія;
 • - вода;
 • - ємність;
 • - шпатель;
 • - рисовий папір;
 • - кисть;
 • - лак;
 • - пальчикова батарейка.
Інструкція
1
Відмийте етикетку на вініловій платівці і дайте їй просохнути. Прогрунтуйте поверхню пластинки білої грунтовкою з балончика (прекрасним варіантом стане алкідний універсальний грунт). Цей аерозольний грунт створить міцне з'єднання з поверхнею пластинки, що полегшить роботу з нею.
2
Визначтеся з фоном майбутніх годин: розведіть фарбу і нанесіть її на поверхню пластинки за допомогою губки. Дайте фарбі підсохнути.
3
Виріжте мотив з декупажной карти. Потім намажте поверхню вінілової платівки клеєм ПВА і умочіть в клей декупажних карту. Акуратненько розкладіть карту на поверхні пластинки і намажте її ще й зверху клеєм. Пройдіться пальчиками по поверхні карти і виженете все скупчилися під нею бульбашки. Дайте підсохнути (прискорити цей процес можна, скориставшись звичайним перукарським феном).
4
Перенесіть декалькоманії на майбутню поверхню годин. Для цього спочатку опустіть лист декалькоманія в ємність з водою і залиште хвилин на п'ять. Потім витягніть серветку і, закріпивши цей лист у вертикальному положенні, дайте воді стекти. Як тільки почнеться відшарування малюнка з паперової основи, перенесіть це зображення на поверхню майбутніх годин методом ковзання: тобто, накладіть на основу малюнок і поступово відокремлюйте від паперового підстави, згортаючи цей папір. Позбавтеся від бульбашок - пройдіться по поверхні шпателем. Дайте основи підсохнути.
5
Наклейте зверху рисовий папір і дайте поверхні підсохнути. Після цього розкрийте поверхню лаком (рекомендується робити це як мінімум три рази).
6
Вставте ножиці в отвір пластинки і проверніть їх кілька разів (цим ви збільшите діаметр отвору, завдяки чому легше буде встановити годинний механізм).
7
Вставте годинний механізм (порядок наступний: сам механізм, потім петля, потім пластинка, а після шайба і гайка). Потім надіньте і щільно закріпіть стрілочки: годинну, хвилинну і секундну. Вставте батарейку.
Зверніть увагу
Перш ніж клеїти цифри, щоб уникнути зсуву обов'язково зробіть розмітку.
Корисна порада
Щоб легше було орієнтуватися по годинах, купите в будівельному магазині цифри, призначені для квартирних дверей, і приклейте їх на поверхню годин.