Як виховувати кошеняти сибірської кішки. Як доглядати за сибірської кішкою.

Безліч людей, незалежно від віку, статі та соціального статусу, вибирають в якості домашнього вихованця сибірську кішку. Представники цієї породи дуже гарні, граціозні, доброзичливі і абсолютно невибагливі в побуті. Щоб сибіряк став для вас кращим другом, і ви дійсно могли ним пишатися, виховувати кошеняти сибірської кішки потрібно з самого першого дня появи його в вашому домі.
Інструкція
1
Кошенят сибірської кішки краще брати у віці 2,5-3 місяців. До цього часу більшість малюків вже можуть обходитися без мами.
2
Подбайте про придбання всіх пристосувань, необхідних для життя сибірського кошеня у вашому будинку, заздалегідь. Малюкові знадобляться окремі миски для їжі і пиття, туалет, когтеточка, підстилка або лежанка, переносна корзинка для подорожей, іграшки, гребінці та щітки, домашня аптечка.
3
Знайомство сибірського кошеня з його новим житлом почніть з туалету. Досвідчені заводчики кішок рекомендують ставити лоток в таке затишне місце, до якого у малюка буде постійний доступ. Пам'ятайте, що привчити до туалету кошеня набагато легше, ніж дорослу кішку.
4
Ніколи не залишайте котячий туалет брудним, інакше кошеня напаскудить поруч з ним. Якщо ця неприємність все ж станеться, не сваріть тварина, адже винні у трагедії тільки ви. Спокійно приберіть за кошеням і посадіть його в лоток.
5
Ставтеся до сибірського кошеняті як до маленької дитини, не бийте і не кричіть на нього за помилки і провини. В крайньому випадку строго поговоріть з ним і поясніть, що саме малюк зробив не так. Привчайте маленького сибіряка до слова «не можна». Але не забороняйте кошеняті абсолютно все, інакше він просто перестане сприймати цю команду.
6
З перших же днів появи сибірського кошеня у вашому будинку вирішіть для себе, в яких місцях ви забороните йому перебувати. Як правило, багато власників кішок не дозволяють своїм вихованцям спати на хазяйської ліжку, залізати на обідній стіл, висіти на настінних килимах і шторах. Їли ви дозволите своєму сибірському кошеняті порушити заборону хоча б раз, подальше виховання малюка буде абсолютно марним.
7
Приділіть достатньо часу процедурі привчання сибірського кошеня до когтеточке. Граючи з малюком, періодично підносите його до цього корисного пристосуванню і чешіть про нього передні лапи кошеня. Так ви захистите свої меблі від гострих пазурів сибіряка.
8
Найголовніше у вихованні сибірського кошеня - це терпіння. Спілкуйтеся зі своїм пухнастим малюком частіше, будьте до нього ласкаві. Тоді вихованець зрозуміє, що ви дуже сильно любите його.