Навіщо потрібні великі літери.

заголовних або прописними буквами прийнято називати ті, які візуально виглядають більше (вище) щодо малих літер. З великої літери зазвичай пишуть слова, на яких в силу певних цілей повинно загостритися увагу, яким надається особливе значення. Періодично з'являються при листі великі літери (так званий ефект нерівного почерку) допомагають сприймати текст детально, а не як суцільні письмена, з яких було б важко що-небудь зрозуміти.
Російська мова передбачає вживання великих літер у багатьох випадках. «За умовчанням» це: - перше слово в реченні, а також після крапки, крапки, знаки оклику та питання, які закінчують пропозицію. Виняток: перше слово після крапки не пишеться з великої літери, якщо пропозиція не закінчено, а має на увазі лише перерва у мовленні. Наприклад: «Я це ... давно хотів вам сказати ... я люблю вас»; - перше слово в прямій мові: Діти кричали: «Зі святом! З ювілеєм! »; - Кожна нова рядок вірша, незалежно від того, присутній або відсутній будь-який знак пунктуації в кінці попереднього рядка; - власні імена, під якими розуміються безпосередньо імена людей і їх прізвиська, клички тварин, географічні та астрономічні назви. Наприклад, Лев Миколайович Толстой, Барсик, Мурка, Новосибірськ, Кримський півострів, Сатурн; - назви свят, епох, подій, нагород, творів мистецтва, журналів, газет, книг, пам'ятників. Наприклад: Новий рік, Ренесанс, 9 Травня, Зірка Героя, Куликовська битва, журнал «Робітниця» і т.д.; - Займенника «Ви», «Вам», «Ваш» і т.п., що вживаються в якості шанобливого звернення в офіційних листах або документах. Наприклад: «З щирою повагою до Вас, Ваш учень»; - імена загальні, що наділяються статусом власних назв, що використовуються в офіційних документах. Наприклад: Цей договір підписали з одного боку Видавець (ПІБ), з іншого боку - Автор (ПІБ) .Ісключітельно всі букви пишуться великими в абревіатурах: ООН, ФНПР, ФСБ, ЛДПР, РОНО і т.д. Проте у ряді випадків абревіатури пишуться малими літерами. Наприклад, вуз, ккд, загс. Російська мова вельми рухливий і мінливий. Сьогодні великі літери нерідко покликані виконувати зовсім нові функції. Несподіване їх застосування можна спостерігати в назвах марок товарів, торгових компаній, в рекламних текстах. Наприклад, салон «красиво», клініка «Стоматологія», магазин «Норманн», бутік «ГрандСІТІ» і т.д. Завдяки такому виділенню кордонів одного слова, що читає мимоволі затримує на ньому увагу, перечитує його кілька разів, осмислюючи по-новому. Іншими словами, робить те, заради чого таке написання і затевалось.Нередко великими літерами користуються в інтернет-бізнесі, щоб привернути увагу користувачів. Наприклад, в оголошенні про вебінарі (семінар в режимі онлайн) пишуть: «Якщо ви хочете заробити Мільйон, Записуйтесь На Наш Вебінар, Ми Навчимо Вас, як це зробити!».
Зі шкільної програми відомо, що заголовна (прописна) буква ставиться на початку речення, після точки, для виділення початку відрізків тексту і т.д. Основним призначенням великої літери є відмінність імені власного від загального.
Нещодавно заголовні букви придбали нові функції, пов'язані з назвою торгових фірм, товарів, марок і навіть рекламних текстів. Найчастіше прописна буква використовується серед пропозиції, щоб надати слову значимість в тесті, акцентувати увагу на ньому, змінити його зміст. Зараз найбільш часто використовується в рекламі написання слова, в якому виділяються великі літери, наприклад, «Мойдодир» (назва автомийки). При читанні виникає відчуття, що слово поділено на 3 частини, це допомагає привернути увагу читача і залишити назву в пам'яті. Таке ж властивість має і ефект нерівного почерку. Іноді в назві салонів, бутіків, магазинів, клубів зустрічається варіант, коли перша і остання літери пишуться великими («Максидом», «АРІАНТА», «Норман»). Виділені таким чином межі слова затримують увагу, змушуючи ще раз прочитати назву й осмислити по-новому. Можна зустріти навмисне використання великої літери врозріз з правилами російської мови, супровід ненормативних написанням слова («ДіскотЕка», «принцесси»). Такі варіації зустрічаються в рекламі, і використовуються вони для зв'язку у свідомості читаючого цього тексту і просторечного вимови. Також в рекламі можна побачити варіант виділення прописними літерами частини слова. Цей прийом може вказувати на прихований сенс або викликати певні асоціації («перфоратор! Знижки до 30%», «Накопичувальний вклад у банку», «МАХсімальний тариф»). Регулярні і різноманітні ненормативні випадки написання великих і малих літер сприяють формуванню хибного уявлення про вживання великої літери. Не викликає сумніву написання імен людей і кличок тварин, астрономічних і географічних назв. Як правило, труднощі в правильному використанні великої літери виникають при написанні нагород, посад, установ і т.д ..