Як навчитися вишиванню стрічками.

Вишивка стрічками - не надто складний, проте дуже красивий вид рукоділля. Почавши вишивати невеликі мотиви, незабаром ви зможете освоїти більш складні прийоми. Диванні подушки, хрестильні платтячка, обкладинки для щоденників і альбомів, шарфи і палантини - всі ці предмети можна прикрасити витонченими мотивами. Мистецтву стрічкової вишивки навчають на спеціальних курсах, проте освоїти його можна і самостійно.
Вам знадобиться
  • - шовкові стрічки шириною від 3 до 12 мм;
  • - тканина-основа;
  • - голки з широким вушком;
  • - гострі ножиці;
  • - нитки для вишивання;
  • - простий олівець або фломастер для тканини;
  • - п'яльці або підрамник.
Інструкція
1
Вишивати можна на шовку, льоні чи полотні. Новачкам краще вибрати більш рихлу тканину сітчастої структури - через неї буде легше протягувати стрічку. Не використовуйте стрейч і трикотаж - в процесі вишивки вони будуть деформуватися. Вибір стрічок залежить від бажаного малюнка - чим ширше стрічка, тим крупніше буде квітка. Перед вишивкою їх варто випрати і попрасувати - шовк стане більш блискучим, до того ж ви переконаєтеся, що він не линяє.
2
Перед тим як почати роботу, знайдіть зразок. Це може бути фотографія, листівка із зображенням квітів чи ескіз, зроблений власноруч. Професіонали вишивають багатоколірні композиції з найтоншими переходами відтінків і навіть використовують техніку самостійної забарвлення стрічок. Початківцям краще взятися за одноколірну вишивку, щоб зосередитися на правильності виконання стібків.
3
Для вишивки дрібних мотивів закріпіть тканину в пяльцах. Великі шматки тканини зручніше вишивати на підрамнику. Добре натягніть основу, щоб на ній не було складок і перекосів. Простим олівцем або спеціальним зникаючим фломастером для тканини намітьте на ній рісунок.Возьміте голку з широким вушком і тонким вістрям. Голки з тупим кінчиком ідеальні для вишивки по канві або полотну, але не підійдуть для атласу і інших щільних тканин. Всуньте стрічку в вушко і приступайте до вишивки.
4
Техніка стрічкової вишивки заснована на декількох типах стібків. Почніть з освоєння простого стібка. Увіткніть голку зі стрічкою з вивороту тканини, не витягуючи її, намітьте місце наступного проколу. Простягніть стрічку відразу через два отвори, стежачи, щоб вона не перекрутилася. Схожим чином виконується стібок-петля. Простягнувши голку, залиште частину стрічки у вигляді вільної петлі. Розташуйте такі петлі по колу - вийде квітка. Його серединку можна вишити бісером.
5
Один з найпопулярніших мотивів - троянда. Щоб виконати її, вишийте на тканині основу у вигляді зірки з п'яти променів (п'ять великих стібків, що сходяться в середині). Вколіть голку зі стрічкою під першим променем зірки, пропустіть другий і знову уколів над третім. Почавши вишивку з центру, рухайтеся до кінців променів, чергуючи їх і поступово заповнюючи всю основу. Чи не натягуйте стрічку, щоб троянда вийшла об'ємною. Закінчивши роботу, витягніть стрічку на виворітну сторону і закріпіть.